Reklama

Śmigłowiec spadł podczas lotu szkolnego

07/06/2013 10:52
Zdarzenie miało miejsce podczas lotu szkolnego. Maszynę pilotował instruktor 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego wraz z uczniem, przyszłym pilotem wojskowym. Do wypadku doszło w fazie lądowania. W chwilę przed przyziemieniem Puszczyk zachwiał się i spadł na płytę lotniska. Śmigłowiec uległ uszkodzeniu.

- Piloci wyszli z maszyny o własnych siłach. Na miejsce przyjechał ambulans wojskowy, którym załogę przewieziono do 6. Szpitala Wojskowego w Dęblinie. O zdarzeniu poinformowaliśmy Komisję Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego - informuje kpt. Grzegorz Grabarczuk, oficer prasowy 4. SLSz.

Lekarze nie stwierdzili u pilotów uszczerbku na zdrowiu. Dziś są już w pracy. - Są do dyspozycji Komisji, która wciąż pracuje nad zbadaniem okoliczności wypadku. Dopiero kiedy zakończą pracę dowiemy się co było przyczyną zdarzenia - tłumaczy Grabarczuk.

Miejsce wypadku jest zabezpieczone. Od momentu zdarzenia loty SW-4 Puszczyk są wstrzymane do odwołania. O tym, kiedy załoga śmigłowca powróci za stery zdecyduje Komisja. Są to standardowe procedury postępowania przy okolicznościach wypadków lotniczych.

W tym momencie na lotnisku 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego bez przeszkód odbywają się loty innych statków powietrznych.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości