Okazją do wyróżnienia dorosłych, młodzieży i dzieci był obchodzony 23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Czytelnicy byli nieświadomi tego, że zostaną nagrodzeni za czytanie, bo celowo konkurs był nie ogłaszany. - Nagrodziliśmy rzeczywistych czytelników, którzy czytają najwięcej. Wyróżniliśmy różne grupy wiekowe, żeby zmotywować nie tylko dorosłych, ale również młodzież i dzieci - mówi Dorota Ścibior z filii MBP na Wiślanej.
Najlepszą czytelniczką została Helena Moryc, pracująca emerytka. Poza tym, że pani Helena dużo czyta, oddaje do biblioteki wcześniej zakupione i przeczytane książki. - Dzięki osobom, które dużo czytają, biblioteki mają rację bytu, a nasza praca sens. Życzę wszystkim, żebyśmy bawili się czytaniem, jak również pokazali tę zabawę dzieciom. Zarażajmy najmłodszych miłością do książki, która odpręża. Oby zawsze była wśród nas - mówi Dorota Ścibior. Wszyscy czytelnicy otrzymali z rąk burmistrz Beaty Siedleckiej i dyrektor MBP Jolanty Karwowskiej upominki i dyplomy.
Czytelnikami roku zostali:
Dorośli: Helena Moryc, Monika Malska, Katarzyna Chochowska, Wiesław Szpak, Wojciech Warowny
Młodzież: Julia Podłaszczyk, Zuzanna Szczebiot, Paulina Reda
Dzieci: Julia Jóźwiak, Wojciech Gruza, Aleksandra Grążka, Anna Staniszewska
Komentarze