Do Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie uczęszcza dwóch uczniów, którzy poza nauką mają również swoje pasje. Jeden z nich jest fascynatem wędkarstwa, drugi turystyki
Szymon Stosio to uczeń czwartej klasy technikum gastronomicznego w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie. Jego zainteresowanie zaczęło się, gdy miał 15 lat. Wstąpił wtedy do harcerstwa w Żabiance i tam poznał podstawy turystyki. Jako 16-latek zaczął naukę w szkole w Dęblinie i to właśnie tu jego fascynację zauważył nauczyciel wf-u Dariusz Piwoński. Przy jego pomocy Szymon wziął udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej LZS.
Jako 17-latek ponownie wziął udział w eliminacjach wojewódzkich i stanął na podium. Postanowił zmierzyć się z wyzwaniem, jakie przyniosły mu eliminacje ogólnopolskie. Obecnie 19-latek jest członkiem szkolnej sekcji turystycznej "Libero", która funkcjonuje pod czujnym okiem Piwońskiego. Nauczyciel twierdzi, że Szymon jest najmocniejszym ogniwem grupy. Sekcja planuje regularne spływy kajakowe, których opiekun nie wyobraża sobie bez Szymona. Szymon ma w planach przejść całe polskie Tatry i zwiedzić Polskę autostopem
13-metrowa wędka
Dawid Filipek jest uczniem drugiej klasy technikum w dęblińskim ZSZ nr 2. Już jako mały chłopiec wędkował. Razem z ojcem, a potem opiekunem i nauczycielem z koła Polskiego Związku Wędkarskiego "Start" w Dęblinie uczył się połowu ryb. Jako 13-latek łowił w okolicznych dzikich stawach. W końcu postanowił wziąć udział w zawodach wędkarskich rozpoczynających sezon. Niedługo potem wziął udział w konkursie wiedzy ekologiczno-wędkarskiej w Lublinie i stanął na podium. Dawid został członkiem koła PZW "Start" w i otrzymał kartę wędkarską. Na początku łowił zwykłą wędką turystyczną. Dziś może pochwalić się wędką wyczynową, która ma aż 13 metrów!
Przygotowując się do kolejnych zawodów, Dawid skupia się na systematycznych treningach. Ma zamiar znów stanąć na podium.
Komentarze