Od kilku lat trwały przymiarki, żeby zorganizować turniej, w którym mogłyby się zmierzyć najlepsze drużyny z Miejskiej Ligi Piłki Siatkowej w Dęblinie oraz Amatorskiej Ligi Siatkówki w Rykach. Wreszcie w tym roku, pod patronatem redakcji Twojego Głosu, doszło do rozegrania pierwszego Superpucharu. Nie obyło się bez komplikacji, bowiem z udziału w tym turnieju musiał zrezygnować Kangur Okrzeja, wicemistrz ALS. W jego miejsce dokooptowano Gomar, trzeci zespół ryckiej Ligi. Niestety, w ostatniej chwili, bo niemalże przed samymi zawodami, z gry zrezygnowała 41 Baza Lotnictwa Szkolnego, mistrz Dęblina. Trzy drużyny, które stawiły się w sali WSOSP-u walczyły systemem każdy z każdym i ostatecznie główne trofeum przypadło Libero Dęblin - mistrzom ALS w Rykach i trzeciej drużynie MLPS w Dęblinie.
- Szkoda, że zabrakło Bazy, bo chcieliśmy zrewanżować się im za porażkę w półfinale dęblińskiej Ligi - mówi Robert Pataj, trener Libero. - Jeżeli chodzi o Superpuchar, to cieszymy się, że wreszcie został rozegrany. Do tej pory tylko mówiliśmy o nim.
Mamy nadzieję, że Superpuchar będzie rozgrywany i że z roku na rok będzie on coraz lepszy.
Wyniki
Libero ZSZ 2 Dęblin|2
WSOSP Dęblin|0
| (25:20, 25:17)
WSOSP Dęblin|2
Gomar|0
| (25:17, 25:10)
Libero ZSZ 2 Dęblin|2
Gomar|1
| (26:24, 23:25, 15:10)
Tabela
1. Libero ZSZ 2 Dęblin|2|5|4-1
2. WSOSP Dęblin|2|3|2-2
3. Gomar|2|1|1-4
Składy
Libero - Piotr Jaśkowski, Sebastian Ochnicki, Dariusz Gogacz, Marcin Przybysz, Łukasz Przybysz, Paweł Janiszek, Mateusz Adamiec, Damian Kurdziałek, Tomasz Potyra. Trener: Robert Pataj.
WSOSP - Robert Tałaj (grający trener), Konrad Stachura, Rafał Dzido, Krzysztof Mucha, Mateusz Ochal, Michał Woch, Kamil Rolecki.
Gomar - Arkadiusz Kurdziałek, Przemysław Kurdziałek, Patryk Rus, Konrad Jakubiak, Artur Wójcik, Marcin Kwiatkowski.
Komentarze