Spławikowe zawody o Puchar sklepu "Leszcz" odbyły się 10 maja na Starorzeczu Wieprza w okolicach Sobieszyna. Walka o pierwsze miejsce była bardzo zacięta i o poszczególnych pozycjach na podium decydowały dosłownie gramy złowionych ryb. W wędkarstwie 1 punkt, to 1 gram złowionych ryb. Sylwester Lemieszek osiągnął wynik 2.870 punktów, to znaczy, że złowione przez niego ryby ważyły 2 kilogramy i 87 dekagramów. Dokładnie 2 deko mniej ważyły ryby złowione przez Janica i Pajdowskiego. O drugim miejscu tego pierwszego zadecydowała większa liczba złowionych rybek.
- Pomimo dosyć pogodnego poranka później zrobiło się chłodno i wystąpiły przelotne opady deszczu - relacjonuje Robert Ziemianek z Koła nr 56 w Rykach. - Na szczęście miejsce połowu wynagrodziło cierpliwych pięknymi linami i niejednym karasiem złocistym. Dominującym poławianym gatunkiem jednak była płoć i wzdręga. Po zakończonej rywalizacji wręczenia pucharu, dyplomów oraz cennych nagród dokonał sponsor zawodów. Podsumowanie, i gorący poczęstunek zakończyły kolejną wędkarską zasiadkę.
Komentarze