Pod hasłem "Wystartuj z Przedszkola" odbyła się już trzecia edycja sportowych rywalizacji dla najmłodszych dęblinian. W zawodach wzięło udział około stu dzieciaków z trzech dęblińskich przedszkoli: nr 1 (P. 1) oraz nr 3 z oddziałów na ulicy Michalinowskiej (P. 3M) i 15 PP "Wilków) P. 3W). Oprócz konkurencji typowo sportowych (bieg na 40 metrów i rzut piłeczką palantową) było sporo zabawy w konkurencjach rekreacyjnych oraz na placu zabaw. III Olimpiada Przedszkolaka została rozegrana na obiektach przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie.
1. Grzegorz Pawlak (P. 3W) - 17,00; 2. Olaf witaj (P. 3W) - 16,80; 3. Jan Macioszek (P. 1) - 15,60; 4. Wiktor Pasturzyński (P. 1) - 13,40.
Wspaniała rywalizacja nagrodzona została medalami i dyplomami które ufundowali sponsorzy: firma "Elektromis" – Marcin Szydłowski oraz firma "Wściekły kurczak" – Artur Suska, za co dziękują organizatorzy. Ponadto każde przedszkole otrzymało piłkę do siatkówki, a wszystkie dzieci - batoniki i napoje. Zabawę umilała maskotka olimpiady – żółty kurczak.
Organizatorami imprezy byli: Animator Sportu w Dęblinie – Piotr Świtaj (pomysłodawca), Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie – Roman Dariusz Bytniewski, nauczyciele wychowania fizycznego w ZSO: Elżbieta Smolińska–Cieśla i Barbara Grzesik.
Komentarze