Reklama

Złoto dla "rajdowców" z Dęblina

01/07/2015 00:00
Zawody odbywały się w Dęblinie, a startowały w nich reprezentacje trzech uczelni (po 3 załogi każda), na których uczą się piloci: Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie oraz Politechniki Rzeszowskiej.

- Już kilka lat temu rektor zaproponował, żebyś zorganizowali takie zawody - tłumaczy Maciej Wilczyński, kierownik Akademickiego Ośrodka Szkolenia Lotniczego. - Wyszło to dopiero teraz, ponieważ byliśmy bardziej skoncentrowani na tym, co jest naszą podstawową działalnością - szkoleniem.

Z powodu dobrej pogody udało się rozegrać obie konkurencje jednego dnia. Załogi punktowane były m.in. za przygotowanie do lotu, czyli umiejętność przygotowania trasy ze względu na warunki meteorologiczne. Podczas lotu w dwóch konkurencjach wykonali trasy podczas których byli oceniani za punktualność lotu, dokładność utrzymania się na wyznaczonej linii przelotu, zbieranie znaków w terenie - czyli rozpoznanie znaku (np. ułożonego na ziemi krzyża z płótna) oraz zaznaczenie jego położenia na mapie. Ponadto przed startem uczestnicy dostali zdjęcia miejsc z trasy przelotu. Ich zadaniem było rozpoznać je w trakcie lotu i zaznaczenie na mapie. Wszystkich znaków było około 30.

- Trasy były ciekawe, dawały satysfakcję. Na pewno każdy student, który wziął udział w zawodach wyciągnie z tego sporo doświadczenia - zapewnia Marcin Wieczorek, student WSOSP.

Wyniki

1. Marcin Wieczorek, Arkadiusz Maruszewski (WSOSP), (...) 5. Radosław Repeć, Wojciech Dziedzic (WSOSP), 6. Oliwia Stańczykowska, Jerzy Leń (WSOSP).
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości