Sebastian Lipiec zwyciężył półmaraton, a Arkadiusz Wąsik bieg na 5 km. 4 lipca nasi reprezentanci wystartowali w IV Półmaratonie Tradycji
- Od 5 km wyszedłem na prowadzenie. Jednak czwartkowy mocny trening dał mi się we znaki. Około 17 km przycisnął mnie kolega. Wtedy poczułem, że moja pozycja może być zagrożona. Ale udało się utrzymać pozycję lidera - relacjonuje Sebastian.
Co roku klub "V-Max" Adamów zaprasza do Lasu Gułowskiego na crossowy półmaraton. W tegorocznej edycji na starcie wszystkich konkurencji stanęło blisko 400 osób. Oprócz dystansu półmaratonu (21,097km), był bieg na 5 km i marsz Nordic Walking na 5 km. - Bieg był bardzo ciężki ze względu na upał. Mimo, że wystartowaliśmy o godz. 18, to dużo chłodniej nie było. Trasa leśna to w dużej części miękki piasek. Biega się przyjemniej niż po asfalcie, ale wymaga to wiele więcej wysiłku - mówi Artu Olek z ekipy "biegusiów".
Na mecie na zawodników czekał piękny dębowy medal, izotonik oraz wszelkiego rodzaju przysmaki z grilla. Kiedy ogłaszano wyniki zawodów i nagradzano zwycięzców zapadał już zmrok. Potem zaczęła się biesiada. Ognisko, stoły z jedzeniem i piciem - tu już nie było rywalizacji.
Wyniki Biegusiów:
21,097km
Sebastian Lipiec 01:22:41 (1/212), Piotr Zajączkowski 01:31:15 (26), Józef Piecek 01:32:52 (29), Artur Olek 01:35:19 (36), Adam Mitura01:36:35 (43), Andrzej Szwagierczak 01:36:51 (46), Kamil Krawczak 01:38:14 (54), Iwona Wasilewska 01:50:09 (116), Paweł Wasilewski 01:50:09 (117), Kornelia Stępnicka 01:54:22 (133), Sebastian Iwanek 01:57:33 (145), Dariusz Grabowski 01:58:14 (151), Krzysztof Kostyra 02:09:43 (188), Anna Żaczek 02:09:43 (189), Piotr Bany 02:22:46 (206)
5 km
Arkadiusz Wąsik 18:05 (1/74), Piotr Józefowicz 22:52 (20), Tomasz Kwas 23:30 (22), Maciej Lorenc 24:40 (23), Krzysztof Kubak 25:40 (27)
Komentarze