Srebrny i brązowy medal Mistrzostw Polski Samorządowców w Tenisie Ziemnym przywieźli z Konina nasi reprezentanci - Dariusz Cenkiel i Janusz Jeżewski. Trzecim zawodnikiem z powiatu był Maciej Królikiewicz, kierownik Wydziału Komunikacji
Podczas trzydniowych zmagań zawodnicy walczyli w kilku kategoriach. W grach singlowych najlepiej spisał się radny powiatowy Cenkiel, który w kategorii powyżej 45 lat wywalczył miejsce w finale. Po zaciętej walce przegrał złoty medal z wielokrotnym mistrzem Danielem Bednarkiem, szefem Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kleczewie.
Do udanych turniej może zaliczyć również Janusz Jeżewski, pracownik starostwa. W turnieju deblowym, w którym wystartowało 29 par, wspólnie z Arturem Gałachem - samorządowcem z Łukowa zajął III miejsce.
- Tegoroczne Mistrzostwa Polski Samorządowców, jak co roku, stały na wysokim poziomie dostarczając wiele emocji nie tylko zawodnikom, ale i fanom tenisa ziemnego - mówi Dariusz Cenkiel. - Turniej miał swoją dramaturgię i zaciętą walkę. I jak zawsze był okazją do nawiązania nowych znajomości.
Zawody rozegrano po raz jedenasty. Wzięło w nich udział 66 tenisistów reprezentujących samorządy wszystkich szczebli.
Komentarze