- Z występu reprezentacji powiatu ryckiego jestem zadowolony - mówi Dariusz Piwoński, koordynator reprezentacji powiatu ryckiego na Igrzyska LZS. - Biorąc pod uwagę nasz skład, to co można było osiągnąć, to się udało. Szkoda, że z różnych przyczyn - urlopy, sprawy osobiste i inne - nie pojechaliśmy w optymalnym składzie. Trzeba też wziąć pod uwagę, że inne powiaty, zwłaszcza te z południowej części naszego województwa, dużo poważniej podchodzą do tych Igrzysk. Tam na eliminacjach powiatowych startuje po 300 osób, a u nas często są trudności ze znalezieniem kogokolwiek do niektórych konkurencji. Mam nadzieję, że w przyszłym roku do naszej ekipy dołączy Kłoczew oraz Nowodwór i nasza pozycja w klasyfikacji generalnej się poprawi.
Multimedalistkami w ekipie ryckiej były Natalia Włodarczyk ze Stężycy, która zdobyła dwa złote medale oraz Ewa Mioduchowska - podwójnie srebrna. Historycznego wyczyny dokonali piłkarze ze Stężycy, którzy wywalczyli pierwszy medal dla naszego powiatu w tej konkurencji.
Wyniki sportowców z powiatu ryckiego
Złote medale
- Natalia Włodarczyk (Stężyca) - 400 m (kobiety do 18 lat)
- Natalia Włodarczyk (Stężyca) - skok w dal (kobiety do 18 lat)
Srebrne medale
- Ewa Mioduchowska (Ryki) - skok w dal (kobiety powyżej 18 lat)
- Ryki - koszykówka kobiet
- Ryki - koszykówka mężczyzn
Brązowe medale
- Stężyca - piłka nożna
4 miejsce
- Kamil Dziubak (Dęblin) - bezpieczeństwo ruchu drogowego (mężczyźni powyżej 18 lat)
- Stężyca - czwórbój władz samorządowych, gminy
5 miejsce
- Aleksandra Gębal - 400 m (kobiety do 18 lat)
- Piotr Wesołowski (Dęblin) - 400 m (mężczyźni powyżej 18 lat)
7 miejsce
- Ewa Mioduchowska (Ryki) - 100 m (kobiety powyżej 18 lat)
8 miejsce
- Kamil Dziubak (Dęblin) - 400 m (mężczyźni powyżej 18 lat)
- Katarzyna Włodarczyk (Stężyca) - rzut lotką (kobiety do 18 lat)
9 miejsce
- Paweł Mielniczek (Dęblin) - bezpieczeństwo ruchu drogowego (mężczyźni powyżej 18 lat)
- Jarosław Jakubaszek (Ryki) - konkurs siłacza (kat. powyżej 85 kg)
Komentarze