Reklama

Grupy w Nowodworze i Rososzy

05/08/2015 00:00
Treningi w grupach Rososz i Nowodwór odbywały się dwa razy w tygodniu. W Rososzy trenowało ok. 20 osób w Nowodworze zaś ok. 10.  W obydwu grupach były to zajęcia na poziomie średniozaawansowanym.

Taekwondecy z Rososzy stanowią grupę średniozaawansowaną ze stażem treningowym wynoszącym dwa lata. Przez ostatni sezon na treningach doskonaliliśmy technikę podstawową poszerzoną o trudniejsze techniki nożne tj. kopnięcia z wyskoku i obrotu, układy formalne oraz techniki specjalne. Ten sezon treningowy pozwolił nam na przygotowanie trenujących do startów w zawodach. Zaangażowanie ćwiczących na zajęciach jest bardzo duże. Dzieci ćwiczą z zapałem, chęcią i zadowoleniem, z każdym treningiem bogatsi w coraz to nowe umiejętności. Potwierdzeniem tego był kwietniowy egzamin na kolejne stopnie szkoleniowe, gdzie promocje otrzymali wszyscy zdający. W tym sezonie kilku zawodników z tej grupy wzięło udział w zawodach, które pozwoliły na konfrontację swojego poziomu umiejętności z innymi klubami, a były to Polish Open w Brzegu Dolnym, Puchar Pomorza w Gościnie, Mistrzostwa Ogólnopolskiej Organizacji Taekwon-do w Nałęczowie. Do zawodników reprezentujących tą grupę na zawodach należą: Kinga Prządka, Anastazja Jędrych, Julia Mąkowska, Marek Mąkowski, Bartłomiej Żelazny, Paweł Michałek, Mateusz Filipek. Z każdych zawodów zawodnicy wracali z medalami co stanowi uwieńczenie ich ciężkiej pracy na treningach. Grupa miała okazję zaprezentować swoje umiejętności w pokazie, który przedstawiał część treningu praktykowaną na zajęciach. Pokaz odbył się 29 maja w szkole w Rososzy przy okazji konkursu wiedzy prewencyjnej "Jestem Bezpieczny" zorganizowanego przez KPP w Rykach. Jak się okazało publiczność była pod wrażeniem występu taekwondeków. W przyszłym sezonie planujemy więcej startów w zawodach liczniejszą grupą.

W grupie Nowodwór treningi odbywały się dwa razy w tygodniu. Taekwondecy z Nowodworu stanowią grupę średniozaawansowaną ze stażem treningowym wynoszącym dwa lata. Przez ostatni sezon na treningach doskonaliliśmy technikę podstawową poszerzoną o trudniejsze techniki nożne tj. kopnięcia z wyskoku i obrotu, układy formalne oraz techniki specjalne. Grupa mimo, że mało liczna wykazywała się dużą chęcią i zaangażowaniem do treningu. W kwietniowym egzaminie kolejne stopnie szkoleniowe otrzymali wszyscy zdający.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości