Treningi w grupach Rososz i Nowodwór odbywały się dwa razy w tygodniu. W Rososzy trenowało ok. 20 osób w Nowodworze zaś ok. 10. W obydwu grupach były to zajęcia na poziomie średniozaawansowanym.
Taekwondecy z Rososzy stanowią grupę średniozaawansowaną ze stażem treningowym wynoszącym dwa lata. Przez ostatni sezon na treningach doskonaliliśmy technikę podstawową poszerzoną o trudniejsze techniki nożne tj. kopnięcia z wyskoku i obrotu, układy formalne oraz techniki specjalne. Ten sezon treningowy pozwolił nam na przygotowanie trenujących do startów w zawodach. Zaangażowanie ćwiczących na zajęciach jest bardzo duże. Dzieci ćwiczą z zapałem, chęcią i zadowoleniem, z każdym treningiem bogatsi w coraz to nowe umiejętności. Potwierdzeniem tego był kwietniowy egzamin na kolejne stopnie szkoleniowe, gdzie promocje otrzymali wszyscy zdający. W tym sezonie kilku zawodników z tej grupy wzięło udział w zawodach, które pozwoliły na konfrontację swojego poziomu umiejętności z innymi klubami, a były to Polish Open w Brzegu Dolnym, Puchar Pomorza w Gościnie, Mistrzostwa Ogólnopolskiej Organizacji Taekwon-do w Nałęczowie. Do zawodników reprezentujących tą grupę na zawodach należą: Kinga Prządka, Anastazja Jędrych, Julia Mąkowska, Marek Mąkowski, Bartłomiej Żelazny, Paweł Michałek, Mateusz Filipek. Z każdych zawodów zawodnicy wracali z medalami co stanowi uwieńczenie ich ciężkiej pracy na treningach. Grupa miała okazję zaprezentować swoje umiejętności w pokazie, który przedstawiał część treningu praktykowaną na zajęciach. Pokaz odbył się 29 maja w szkole w Rososzy przy okazji konkursu wiedzy prewencyjnej "Jestem Bezpieczny" zorganizowanego przez KPP w Rykach. Jak się okazało publiczność była pod wrażeniem występu taekwondeków. W przyszłym sezonie planujemy więcej startów w zawodach liczniejszą grupą.
W grupie Nowodwór treningi odbywały się dwa razy w tygodniu. Taekwondecy z Nowodworu stanowią grupę średniozaawansowaną ze stażem treningowym wynoszącym dwa lata. Przez ostatni sezon na treningach doskonaliliśmy technikę podstawową poszerzoną o trudniejsze techniki nożne tj. kopnięcia z wyskoku i obrotu, układy formalne oraz techniki specjalne. Grupa mimo, że mało liczna wykazywała się dużą chęcią i zaangażowaniem do treningu. W kwietniowym egzaminie kolejne stopnie szkoleniowe otrzymali wszyscy zdający.
Komentarze