Reklama

Biegli z Łukowa do Pragi przez Ryki i Dęblin

15/09/2015 20:00
- W powiecie ryckim mieliśmy bardzo miłe przywitanie - mówi Sebastian Ignaciuk z Łukowa, organizator biegu. Właśnie z Łukowa 10 września wyruszyła sztafeta. Jej uczestnicy pobiegli do Pragi, pokonując ponad 800 km. Inicjatywie przyświecało hasło "Stop nałogom-nie bądź bierny".

W godzinach popołudniowych sportowcy wbiegli na teren powiatu ryckiego. W Nowodworze czekało na nich kilku przedstawicieli "biegusiem.pl". Razem pobiegli w kierunku Ryk. Tu, przy stawie Skalskiego, czekała liczniejsza grupa "biegusiów". Po przywitaniu wspólnie pobiegli pod Urząd Miejski w Rykach. - Przywitał nas burmistrz Jarosław Żaczek, złożył życzenia i pogratulował inicjatywy - opowiada Ignaciuk.

Po krótkiej rozmowie i wspólnych zdjęciach biegacze ruszyli w kierunku Dęblina. Na trasie dołączyli kolejni uczestnicy. W mieście Orląt sztafetę powitała burmistrz Beata Siedlecka.

Z Dęblina sztafeta pobiegła w kierunku Gołębia, gdzie "przejęła ją" Fundacja "BezMiar". Kolejne miejscowości na drodze do celu to: Puławy - Zwoleń - Iłża - Starachowice - Wąchock - Suchedniów - Kielce - Włoszczowa - Koniecpol - Częstochowa - Olesno - Brzeg - Oława - Strzelin - Ząbkowice - Kłodzko - Polanica - Duszniki - Kudowa Zdrój. Do Pragi uczestnicy dotarli 13 września.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości