- W powiecie ryckim mieliśmy bardzo miłe przywitanie - mówi Sebastian Ignaciuk z Łukowa, organizator biegu. Właśnie z Łukowa 10 września wyruszyła sztafeta. Jej uczestnicy pobiegli do Pragi, pokonując ponad 800 km. Inicjatywie przyświecało hasło "Stop nałogom-nie bądź bierny".
W godzinach popołudniowych sportowcy wbiegli na teren powiatu ryckiego. W Nowodworze czekało na nich kilku przedstawicieli "biegusiem.pl". Razem pobiegli w kierunku Ryk. Tu, przy stawie Skalskiego, czekała liczniejsza grupa "biegusiów". Po przywitaniu wspólnie pobiegli pod Urząd Miejski w Rykach. - Przywitał nas burmistrz Jarosław Żaczek, złożył życzenia i pogratulował inicjatywy - opowiada Ignaciuk.
Po krótkiej rozmowie i wspólnych zdjęciach biegacze ruszyli w kierunku Dęblina. Na trasie dołączyli kolejni uczestnicy. W mieście Orląt sztafetę powitała burmistrz Beata Siedlecka.
Z Dęblina sztafeta pobiegła w kierunku Gołębia, gdzie "przejęła ją" Fundacja "BezMiar". Kolejne miejscowości na drodze do celu to: Puławy - Zwoleń - Iłża - Starachowice - Wąchock - Suchedniów - Kielce - Włoszczowa - Koniecpol - Częstochowa - Olesno - Brzeg - Oława - Strzelin - Ząbkowice - Kłodzko - Polanica - Duszniki - Kudowa Zdrój. Do Pragi uczestnicy dotarli 13 września.
Komentarze