- Nie da się ukryć, że mierzyliśmy w pierwszą piątkę - mówi Krzysztof Goluch. - Trasa była nam znana. To na niej wygraliśmy mistrzostwa rejonu.Mimo to zespół pobiegł poniżej swoich możliwości. Dodatkowo rywale byli dużo mocniejsi niż się spodziewaliśmy.
Finał wojewódzki, podobnie jak wcześniejsze zawody rejonowe odbywały się w Lubartowie. Prawo startu w rejonie miało siedem drużyn z powiatu ryckiego. Jednak na trasach wokół lubartowskiego parku pobiegło, oprócz "lotników" z Dęblina, tylko trzy nasze zespoły. Szóste miejsce w kategorii szkół średnich zajęła ekipa chłopaków z Zespołu szkół Zawodowych nr 1 z Dęblina. Na piątym miejscu skończyły rywalizację dziewczyny z ZSZ nr 2 w Rykach. Siódma i ósma lokata przypadła kolejno chłopcom z gimnazjów nr 3 i 1 z Dęblina.
Komentarze