Reklama

Reprezentant i trener kadry Polski w Orlętach 1925 Dęblin

10/11/2015 20:00
Zarząd w najbliższym czasie planuje w klubie rewolucję szkoleniową i kadrową. Wiosną do Dęblina mają zawitać Edward Lorens i Michał Chałbiński. Lorens ma zostać trenerem A-klasowego zespołu seniorów i dyrektorem Akademii Orląt. To on przygotuje plan szkolenia i  będzie odpowiadał  za jego wdrożenie. Chałbiński ma być asystentem Lorensa oraz dyrektorem sportowym. Planowane są także wzmocnienia kadrowe. Asem drużyny seniorów ma być 18-letni Nazar Savchuk, piłkarz m.in. Szachtara Donieck i Dnipro Dniepropietrowsk. Lorens z Chałbińskim w ubiegłym tygodniu wspólnie z zarządem "Orląt" złożyli wizytę burmistrz Beacie Siedleckiej.

Jak informują Leszek Grzyb - prezes i Gabriel Zdrojewski - wiceprezes "Orląt 1925" 24 listopada jadą na spotkanie do klubu regularnie występującego w Lidze Mistrzów. Ich zamiarem jest podpisanie umowy współpracy. Jaki to klub? To pozostawiają w tajemnicy. Informują jedynie, że  współpraca między klubami miałaby polegać na szkoleniu kadry trenerskiej oraz wymianie zawodników.

Fortuna potrzebna od zaraz

Włodarze klubu podkreślają, że aby ich plany zostały zrealizowane, musi być spełnione kilka warunków. Po pierwsze, w Dęblinie w niedługim czasie musi zostać wybudowany obiekt sportowy z prawdziwego zdarzenia. To inwestycja planowana przez miasto. Po drugie, potrzebne są pieniądze na klub. Zdaniem Zdrojewskiego roczny budżet powinien sięgać 200 - 250 tys. zł. Kwota ma pochodzić z miejskich dotacji, wsparcia lokalnego biznesu, sponsoringu, funduszy z realizacji projektów oraz innych źródeł. By sfinalizować umowę z Lorensem i Chałbińskim, na stałe mieszkającymi na Śląsku, klub musi zapewnić im wynagrodzenia oraz odpowiednie warunki pobytu. Nie nie udało się ustalić, ile kosztowałoby zatrudnienie i utrzymanie obu panów.

Coerver nie jest tani

Lorens i Chałbiński w strategii zakładają wprowadzenie w mieście Orląt holenderskiego systemu szkolenia Coerver. Projekt ten ma objąć obszar Lubelszczyzny i część województwa mazowieckiego.

- Klub zainteresowany wprowadzeniem systemu musi podpisać z nami umowę - mówi Łukasz Budzyński, dyrektor zarządzający Akademią Piłki Nożnej Coerver Coaching. - Dodatkowo musi opłacić licencję, która miesięcznie może wynieść od 1do10 tys. zł. Cena zależy m.in. od ilości szkolonych grup, ilości dzieci. Trenerzy muszą mieć odpowiednie kwalifikacje i zaliczyć co najmniej pierwszy etap szkolenia Coervera. Koszt takiego kursu dla jednego szkoleniowca to 1500 złotych - wyjaśnia Budzyński.

Zdrojewski nie ukrywa, że rozstanie z niektórymi obecnymi trenerami jest nieuniknione. Na ich miejsce mają przyjść nowi, spełniający wymagania Coervera. Ci co pozostaną będą musieli podnieść swoje kwalifikacje zgodnie z projektem.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości