Dodatkowo Bartłomiej Kubak, zdobywca dwóch pierwszych i jednego drugiego miejsca, został najlepszym zawodnikiem wśród dwunastolatków.
Po pucharze wójta gminy Garwolin kolekcja medalowa pływaków i pływaczek "Aqua" wzbogaciła się o cztery złote, trzy srebrne i jeden brązowy krążek. Na najwyższym stopniu podium oprócz Bartka Kubaka stawali jeszcze jego młodszy brat Michał i Aleksandra Kapusta. Kapusta wspólnie z Marcinem Połowskim cieszyła się jeszcze ze srebrnego medalu. Dla debiutującej w zawodach wyjazdowych Natalii Jankowskiej garwolińskie mistrzostwa zakończyły się na najniższym stopniu podium. W zawodach wystartowało 112 uczestników, w tym 16 z Ryk.
Medaliści "Aqua" Ryki
1. Bartłomiej Kubak - 42:33, styl klasyczny - 50 m
1. Aleksandra Kapusta - 24:47, styl grzbietowy - 25 m
1. Kubak Michał - 25:52, styl grzbietowy - 25 m
1. Bartłomiej Kubak - 1:11.03, styl dowolny - 100 m
2. Aleksandra Kapusta - 19:64, styl dowolny - 25 m
2. Bartłomiej Kubak - 32:19, styl dowolny - 50 m
2. Marcin Połowski - 1:18:37, styl dowolny - 100 m
3. Natalia Jankowska - 44:42, styl klasyczny - 50 m
Komentarze