Reklama

Życie na stancji nie jest tanie

02/02/2016 23:00
W Dęblinie studentów przybywa szybciej niż ofert wynajmu. Prawdopodobnie dlatego cena za wynajem mieszkań stale wzrasta. Studenci narzekają, bo zwykle sami się nie utrzymują. Za mieszkanie i życie płacą ich rodzice. I to nie mało. - Pokój jednoosobowy to koszt około 600 zł. To sporo, jak na budżet studenta - mówi Wojciech Maruszewski z Annopola. Mieszkał w Dęblinie 3 lata. - Początkowo za pokój dwuosobowy płaciłem ponad 400 zł, ale z roku na rok było coraz drożej. Dla porównania, w Lublinie cena wynajmu za jednoosobowy pokój to koszt 400 zł - oznajmia Maruszewski.

 

Mieszkania coraz droższe

 

Z racji tego, że Dęblin jest niewielki, a mieszkań jest niewiele, właściciele podnoszą stawki. - Nie ma zbyt wielkiego wyboru. A za mieszkaniami trzeba się rozglądać już w maju, czerwcu, lub zatrzymać mieszkanie przez wakacje, ale wtedy trzeba zapłacić połowę kosztu wynajęcia - informuje pan Wojciech.

Najdroższe są mieszkania, które znajdują się w pobliżu uczelni. Bywa jednak i tak, że za lokale oddalone nawet o kilkanaście kilometrów, trzeba sporo zapłacić. - Jestem właścicielem dwupokojowego mieszkania w Dęblinie. Mieszkanie jest po generalnym remoncie i jest w pełni wyposażone. Dlatego uważam, że cena 700 zł za pokój, nie jest ceną wygórowaną - mówi pan Władysław z Dęblina, właściciel mieszkania na osiedlu 15 Pułku Piechoty Wilków.

Trudno znaleźć kwaterę w dobrym stanie i dobrej cenie, a jeszcze do tego w dobrej lokalizacji. Studentom pozostaje tylko czekać na lepsze czasy i tańsze mieszkania.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości