Reklama

Posłanka chce zabrać z Sobieszyna szczątki hrabiego

30/12/2016 13:53
Kajetan Jan Kanty Konstanty hr. Kicki zmarł 138 lat temu. Spoczywa w kaplicy przy kościele w Sobieszynie.

Posłanka PiS z Krasnegostawu twierdzi, że w testamencie widnieje zapis o tym, że hrabia chce spoczywać w Orłowie Murowanym (powiat krasnostawski, gmina Izbica). - Założyliśmy komitet ds. wypełnienia ostatniej woli hrabiego i chcemy go wypełnić - mówi Hałas. - Kicki był związany z tą miejscowością, zbudował tu pałac z dwoma oficynami i widocznie chciał tu pozostać na zawsze - dodaje. Aby przenieść szczątki zmarłego potrzebna jest zgoda sanepidu, księdza proboszcza w Sobieszynie i księdza w Orłowie Murowanym. Dlatego posłanka najpierw zwróciła się z prośbą o udostępnienie szczątków do księdza proboszcza Grzegorza Tomaszewskiego  - Jednak nie otrzymałam odpowiedzi. Postanowiłam zgłosić sprawę do biskupa - tłumaczy.

Więcej w papierowym wydaniu Twojego Głosu w środę 4 stycznia
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Wyborca - niezalogowany 2017-01-11 18:34:15

    Pani Poseł, faktem jest że prowadzi pani politykę pro-rodzinną. Skąd to oburzenie? Córka w Krus i PSO Białka to kłamstwo? Dobrze pani wie że to prawda,cały Krasnystaw o tym trąbi.Zamiast zajmować się tym do czego zobowiązuje mandat posła,pani woli grzebać w trumnach i kościach.To jest chore!Błazenada za podatników pieniądze.Chce pani się wygłupiać to za swoje i nie jako poseł.Więcej wycieczek na Ukrainę i śpiewów z poselskiej mównicy. Herostrates żeby przejść do historii to świątynię Afrodyty podpalił pani natomiast się wygłupia grzebiąc w 140 letnich kościach.Litości! ale drogę do pamięci potomnych pani obrała.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    PiSmak - niezalogowany 2017-01-11 16:48:17

    Słów kilka na temat Pani Poseł Hałas Szanowna Pani Poseł "zaorała" się (jak przystało na Przewodniczącą RI) w Krasnymstawie i okolicach, więc teraz za wszelką cenę próbuje zachwycić rzeczoną publiczność znajomością historii, sztuki i innych muz. Pani Poseł bardzo długo zasiadała jako radna Rady Spłecznej KRUS więc wysiedziała stanowisko dla jednej z córek w Biurze w Krasnymstawie. Jedna z jej córek miała też epizod w ARiMR, ale niestety była cieniutka i się ewakuowała. Teraz Pani Tereska została Posłem to i fucha lepsza. Dyrektor gospodarstwa w Białce koło Krasnegostawu to może nie jest szczyt jej córki, ale kaskę przytula niezłą. Gwiazda Pani Tereski jak zajaśniała tak zgasła. Popełniła polityczne harakiri. Odrzucenie ludzi, którzy najbardziej jej pomogli w wyborach jest jej największym błędem. PS. Tych wpisów podpisanych Teresa Hałas nie pisała zainteresowana. Nie to IQ.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Teresa Halas - niezalogowany 2017-01-06 11:46:17

    Szanowni Państwo ! Kto mi może odpowiedzieć dlaczego nie zostały dopuszczone moje 2 wpisy . Chciałam sie w nich odnieść do nie prawdziwych informacji osoby zakodowanej abc123 byc może dlatego ,że miałam odwagę podpisać się swoim imieniem i nazwiskiem ? Jak to jest ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości