Reklama

Od 280 lat cząstka Chrystusowego krzyża jest w Kłoczewie

06/03/2017 13:32
W pierwszy piątek Wielkiego Postu pod przewodnictwem ks. bpa Kazimierza Gurdy, ordynariusza diecezji siedleckiej w parafii św. Jana Chrzciciela w Kłoczewie wznowiono kult Krzyża Świętego.

Było to możliwe dzięki natrafieniu w grudniu ub.r. w zakrystii kłoczewskiego kościoła podczas przeglądu zabytków ruchowych na relikwiarz z cząstką krzyża na którym umarł Jezus. - Relikwie Krzyża Świętego są naszym największym skarbem - przyznaje proboszcz ks. Marek Kot. Ks. proboszcz chce, żeby kult Krzyża Świętego rozwijał się dynamicznie w kłoczewskiej parafii. 14 dnia każdego miesiąca będą odbywać się spotkania modlitewne z ucałowaniem relikwii.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości