Mali czytelnicy dęblińskich podstawówek nr 4 i 3 spotkali się z Pawłem Wakułą, absolwentem malarstwa i pedagogiki artystycznej, od lat związanym z tygodnikiem "Angora" i popularnym dodatkiem dla dzieci "Angorka". W szkolnej bibliotece Zespołu Szkół nr 4 gość opowiadał o zawodzie rysownika - humorysty, historii powstania książek i o ich bohaterach. Dzieci miały wiele pytań do pana Pawła, na które z chęcią odpowiadał. Opowieści na bieżąco ilustrował rysunkami, które sprawnie wychodziły spod jego ręki.
W 2007 roku zbiór opowiadań Wakuły pt. "Co w trawie piszczy" został wyróżniony w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, a w 2011 r. "Kajtek i Yetik" otrzymał nominację do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.
Spotkanie autorskie 28 marca było sponsorowane przez Instytut Książki w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki w filii Masów. Zakończyło się rozdawaniem autografów ozdobionych rysunkami, po które ustawiła się długa kolejka
Komentarze