Reklama

"Po drugiej stronie lustra..."

30/03/2017 18:57
Licealiści Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie i zaproszeni goście z klubu seniora osiedla Staszica uczcili Światowy Dzień Poezji. Gościem specjalnym spotkania była Zofia Plewko – poetka, mieszkanka Dęblina, absolwentka Liceum Ogólnokształcącego. Uczniowie przedstawili wybrane wiersze z jej tomiku pt. "Wędrówka". Mogli też podziwiać recytację samej autorki. Pani Zofia  podzieliła się wspomnieniami z czasów szkolnych oraz uwagami na temat inspiracji i procesu powstawania jej utworów. Twórczość pani Zofii jest różnorodna. Dotyka wielu aspektów współczesnego życia i świata.

23 marca w szkolnej bibliotece młodzież recytowała też wiersze Andrzeja Sosnowskiego, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej oraz uczennicy szkoły Wiktorii Kozuń.

Poezja śpiewana z  gitarą w tle była uzupełnieniem niezwykłego wydarzenia. Wystąpili w nim i zorganizowali go uczniowie z koła bibliotecznego oraz gimnazjaliści realizujący projekt edukacyjny "Podróż z książką".
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości