Reklama

Dzieci dostały "książkowe witaminy"

18/05/2017 06:51
"Starsi czytają - młodsi słuchają" - to akcja bibliotekarek i członkiń Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dęblinie Filia Wiślana. Przez trzy dni, w ramach Tygodnia Bibliotek, panie odwiedzały Miejskie Przedszkole nr 3 przy ul. 15 P.P.Wilków i czytały dzieciom. - Książki są źródłem niewyczerpanych wrażeń, przeżyć i wzruszeń. Uczą mowy ojczystej, wzbogacają słownik dziecka, rozwijają zainteresowania, pomagają dzieciom w wieku przedszkolnym w przyswajaniu pewnych treści programowych - mówią organizatorzy akcji. - Pamiętajmy, że zaszczepiona w dzieciństwie pasja do książek i czytania jest witaminą dla psychiki i umysłu dziecka, a jednocześnie chroni je przed uzależnieniem od mediów elektronicznych i fałszywych wartości masowej kultury.

Maluchy poznały przygody panny Obrażalskiej i Cudaczka - Wyśmiewaczka z książeczki Julii Duszyńskiej pt."Cudaczek - Wyśmiewaczek" oraz jedną z przygód Tupcia Chrupcia i Sarenki Samochwały. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem i skupieniem słuchały czytanych książek.

- Mamy nadzieję, że takie akcje, organizowanie nie tylko w ramach Tygodnia Bibliotek, zaszczepią w małych dzieciach chęć sięgania po książki, a kontakt z książką ukształtuje szczęśliwego, samodzielnego i mądrego człowieka - mówią panie.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości