Osoby, które 25 lipca przybyły na ulicę Okólną 19, przeżyły prawdziwe literackie święto. Rozmowy z autorką o książkach, historiach z życia oraz najbliższych wydawniczych planach wypełniły wtorkowe popołudnie. Pani Agnieszka sprawdziła się zarówno, jako autorka powieści obyczajowej ("A potem przyszła wiosna", "Szczęście na wagę", "Nieobecna", "Miłość z nutą imbiru", "Apetyt na więcej", "Ławeczka pod bzem"), jak i kryminalnej ("Dante na tropie"). Napisała także świetną pozycję dla młodzieży - "Zabłądziłam" oraz książkę dla dzieci - "Ava i Tim. Droga na północ". Autorka chętnie opowiadała o początkach twórczości, które były związane z poezją, o niepowodzeniach i radości z pierwszej wydanej książki.
Spotkanie było okazją do zakupu książki, uzyskania autografu i rozmowy z Agnieszką Olejnik, która po części jest związana z "miastem Orląt".
Komentarze