Reklama

Rewolucja w 500+. Czy świadczenie wzrośnie?

Prawo i Sprawiedliwość szykuje się do zmian w swoim sztandarowym programie "Rodzina 500 Plus". Czy dojdzie do waloryzacji świadczenia?

 

Według najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego, w Polsce więcej osób umiera, a mniej się rodzi. W 2020 roku na świat przyszło 355 tysięcy dzieci. To najmniej od 2004 roku.

Takie informacje są dla obecnego rządu bardzo złe i niepokojące. Program 500 plus z założenia miał przede wszystkim wpłynąć na wzrost urodzeń dzieci w Polsce. Tymczasem głośno mówi się o tym, że wypłata 500 zł miesięcznie wcale nie sprawiło, że kobiety chętniej decydują się na rodzenie dzieci. Świadczenie ma być poddane waloryzacji, by nie traciło na wartości przez coraz większą inflację. Prawdopodobnie w grę wchodzą dwa rozwiązania. "Pierwsza waloryzacja miałaby się odbyć w 2023 r., przed najbliższymi wyborami parlamentarnymi. Prawdopodobnie 500 plus byłoby podwyższane o wskaźnik inflacji. Ale jest też drugi pomysł - coroczne zwiększanie 500 plus o stałą kwotę (niezależnie od inflacji), tak jak to się teraz dzieje w przypadku podwyżek emerytury minimalnej" - informuje Gazeta Wyborcza. Poza waloryzacją 500 plus w programie ma znaleźć się propozycja utworzenia nowego urzędu - Instytutu na rzecz Rodziny i Demografii. Ma on zachęcać kobiety do rodzenia dzieci.

Reklama

Nowy program demograficzny ma zostać ogłoszony na początku marca. 

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kokos - niezalogowany 2021-02-22 15:18:39

    Chodzą słuchy, że w ramach promowania rodzenia dzieci mają wprowadzić bykowe jak za PRLu. Widać ciągoty Kaczora do czasów minionych. Przecież ten PIS to jest partia socjalistyczno - populistyczna.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    radny - niezalogowany 2021-02-22 21:36:49

    pisowska lokalna gazeta promuje dziwaczne rozdawnictwo Jarka , zbliżają się wybory nieudacznicy nawywijali numerów rządząc , więc idzie wielkimi krokami przegrana więc wódz wymyślił : kupimy ponownie głosy 500+ tylko damy wyższe , ciemica zagłosuje bo lepiej dostać uzbierane przez kogoś niż z pracy własnych rak .A gazeta lokalna na ciemniczym wschodzie promuje artykułami jak o wolnych mediach to nie było poruszonego ogólnopolskiego tematu ale 500 jest

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Wąski - niezalogowany 2021-02-23 21:36:44

    Radny, czyżby z PSL-u bo widać jak mu brak władzy.

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości