Prawo i Sprawiedliwość szykuje się do zmian w swoim sztandarowym programie "Rodzina 500 Plus". Czy dojdzie do waloryzacji świadczenia?
Według najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego, w Polsce więcej osób umiera, a mniej się rodzi. W 2020 roku na świat przyszło 355 tysięcy dzieci. To najmniej od 2004 roku.
Takie informacje są dla obecnego rządu bardzo złe i niepokojące. Program 500 plus z założenia miał przede wszystkim wpłynąć na wzrost urodzeń dzieci w Polsce. Tymczasem głośno mówi się o tym, że wypłata 500 zł miesięcznie wcale nie sprawiło, że kobiety chętniej decydują się na rodzenie dzieci. Świadczenie ma być poddane waloryzacji, by nie traciło na wartości przez coraz większą inflację. Prawdopodobnie w grę wchodzą dwa rozwiązania. "Pierwsza waloryzacja miałaby się odbyć w 2023 r., przed najbliższymi wyborami parlamentarnymi. Prawdopodobnie 500 plus byłoby podwyższane o wskaźnik inflacji. Ale jest też drugi pomysł - coroczne zwiększanie 500 plus o stałą kwotę (niezależnie od inflacji), tak jak to się teraz dzieje w przypadku podwyżek emerytury minimalnej" - informuje Gazeta Wyborcza. Poza waloryzacją 500 plus w programie ma znaleźć się propozycja utworzenia nowego urzędu - Instytutu na rzecz Rodziny i Demografii. Ma on zachęcać kobiety do rodzenia dzieci.
Nowy program demograficzny ma zostać ogłoszony na początku marca.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Chodzą słuchy, że w ramach promowania rodzenia dzieci mają wprowadzić bykowe jak za PRLu. Widać ciągoty Kaczora do czasów minionych. Przecież ten PIS to jest partia socjalistyczno - populistyczna.
pisowska lokalna gazeta promuje dziwaczne rozdawnictwo Jarka , zbliżają się wybory nieudacznicy nawywijali numerów rządząc , więc idzie wielkimi krokami przegrana więc wódz wymyślił : kupimy ponownie głosy 500+ tylko damy wyższe , ciemica zagłosuje bo lepiej dostać uzbierane przez kogoś niż z pracy własnych rak .A gazeta lokalna na ciemniczym wschodzie promuje artykułami jak o wolnych mediach to nie było poruszonego ogólnopolskiego tematu ale 500 jest
Radny, czyżby z PSL-u bo widać jak mu brak władzy.
W tym kraju najwięcej dostają ci co najmniej dają :nieroby i emeryci
no emerytów był usprawiedliwił ,pracowali na swoje uposażenie ale jest grupa ..................................... co nigdy pisu nie zamieni na innych (kolesie,nieudacznicy,nieroby,kombinatorzy itd)
Sasin, nieroby ok ale emeryci? Życzę Ci abyś dostał na starość tyle ile obecni emeryci.
a Wąski z pisu ????,że tak chwali rozdawnictwo i nieudaczników
Jestem emerytem od dwóch lat i obiektywnie oceniam ,że obecnych emerytów dopieszcza się ponad inne grupy .Dostajemy 13 i 14 emeryturę w chwili kiedy się mówi ,że dla młodych zabraknie.
po to się dopieszcza ,żeby kupić głosy ,stara zasada .Na tzw starość człowiek jest jak dziecko naiwny ,mniej sprawny itp więc kasa zaślepia wszystko jak cukierki dziecku. Do tego pomoże kościół nawołując starszych ludzi do głosowania bo to oni mają większość w kaplicach. To jedna wielka gra po bandzie (nie ważne co będzie później ważne teraz władza)polityczna rządzących plus ugrywanie własnej polityki przez kościół jak nadarzyła się okazja sprzymierzeńców przy władzy czyli np ustawa kupno ziemi, dotacje itp wzbogacamy się majątek musi rosnąć w kościele . więc kasa kasa dla emerytów i kasa a wybory wygramy i będziemy wiecznie żyć przy żłobie ale prędzej czy później matmy się nie oszuka np = Gierek
Chodzą słuchy, że w ramach promowania rodzenia dzieci mają wprowadzić bykowe jak za PRLu. Widać ciągoty Kaczora do czasów minionych. Przecież ten PIS to jest partia socjalistyczno - populistyczna.
pisowska lokalna gazeta promuje dziwaczne rozdawnictwo Jarka , zbliżają się wybory nieudacznicy nawywijali numerów rządząc , więc idzie wielkimi krokami przegrana więc wódz wymyślił : kupimy ponownie głosy 500+ tylko damy wyższe , ciemica zagłosuje bo lepiej dostać uzbierane przez kogoś niż z pracy własnych rak .A gazeta lokalna na ciemniczym wschodzie promuje artykułami jak o wolnych mediach to nie było poruszonego ogólnopolskiego tematu ale 500 jest
Radny, czyżby z PSL-u bo widać jak mu brak władzy.