Reklama

Ryki - Wyszli z domu pomimo odbywania kwarantanny

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazało się dwóch mężczyzn. Pomimo odbywania kwarantanny domowej opuścili miejsca zamieszkania. Sprawa wyszła na jaw podczas sprawdzania przez policjantów realizacji obowiązku przymusowej izolacji. Mężczyźni za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem

Pierwszy z przypadków miał miejsce w ostatni piątek. Policjanci z ryckiej komendy, sprawdzając osoby objęte obowiązkiem kwarantanny ustalili, że przebywający w Polsce 44-letni obywatel Ukrainy, mimo obowiązku przymusowej izolacji, opuścił miejsce pobytu. W czasie sprawdzania podszywał się za niego inny mężczyzna. Policjanci nie dali się oszukać.

Kolejny przypadek niestosowania się do kwarantanny miał miejsce w sobotę. Podczas sprawdzania miejsca zamieszkania 45-letniego mieszkańca Ryk okazało się, że zamiast przebywać w miejscu zamieszkania, ten wyjechał z domu samochodem.

Reklama

W obydwu przypadkach policjanci wdrożyli czynności wyjaśniające w sprawach o wykroczenie. Jeżeli okaże się, że mężczyźni byli zakażeni odpowiedzą za przestępstwo z art. 161 kodeksu karnego, za które grozi kara do roku pozbawienia wolności.

Apelujemy do wszystkich pozostających na kwarantannie o odpowiedzialne zachowanie i nie narażanie siebie i innych ludzi na niebezpieczeństwo.

R.W.

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2020-03-23 15:52:18

    w Rykach podejrzani o zarażenie ? A ja myślałam, że u nas spokój !

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Lila - niezalogowany 2020-03-23 16:33:33

    Po co z nimi jeszcze do sądu i roboty dokładać, z mety kara 30 tysięcy za głupotę się płaci. A jak jutro znów go nie będzie to kolejne 30 tysięcy dołożyć. Przez takich debili to g... się rozprzestrzenia i umierają niewinni.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2020-03-23 16:33:45

    to jest wirus , nie ma nigdzie żadnego spokoju czy wieś czy miasto czy nowy jork, uważajcie i siedzcie w domach ,kazdy w kazdej chwili moze go miec bo to wirus i do tego zabija ,

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości