Pieniądze są potrzebne na sfinansowanie realizowanych i planowanych inwestycji. Chodzi m.in. o budowę hali sportowej, rewitalizację Starego Miasta, budowę dróg czy termomodernizację szkół.
Sesja wyglądała inaczej niż zwykle, a w porządku obrad znalazło się kilka bardzo ważnych uchwał. Tą, która wzbudzała największe emocje była ta o emisji obligacji. Decyzje o zadłużaniu się nigdy nie są łatwe.
Więcej na temat ostatniej sesji Rady Gminy i decyzjach, jakie zapadły już w jutrzejszym wydaniu "Twojego Głosu".
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
ciekawe kto pozniej bedzie splacac te kredyty....zaczyna byc jak za Gierka wszystko na kredyt a pozniej inne pokolenia to splacaly. Komu ta rewitalizacja starego miasta potrzebna?
A może to były najprostsze pieniądze do wzięcia z budżetu i pewnie nie było wielu chętnych?
Szkoda że w Rykach ładuje się kasę w rynek i halę sportową a drogi w gminie wołają o pomstę do nieba, podobnie jak inwestycje w światłowody - najmniejsze miejscowości są kopane w tyłek, chyba za mało wyborców tam żyje. No cóż, wybory dopiero za 4 lata.
Przeciw było troje radnych z Ryk.
Radni ze wsi i kilku z miasta byli za. To w końcu kto chce tej rewitalizacji i hali? Jak to ogarnąć umysłem?
Pewnie wlodaz im costam obiecal.
Posadki i Stołki?
A za kredyt zapłaci Pan, Pani, wszyscy zapłacimy podwyżkami danin. A wesoła gromadka z UM będzie dalej się bawić w najlepsze...
Moze posadke moze cos im na rejonie zrobi jak to bylo do tej pory I ludzie zaglosuja na takiego wlodaza bo robione jest tam gdzie jest duzo glosow.
Akurat hala sportowa buraczki jest potrzebna żeby dzieciaki mogły rywalizować i się rozwijać i chociaż mieszkam na Kochanowskiego to dobrze że inwestują w rynek bo każde miasto taki posiada . I wy też kołeczki po kilka razy jesteście na rynku swoimi gratami A to w biedronce A to w innych sklepach żeby napas te swoje zawistne brzydkie gęby
Buraczku z kochanowskiego piszesz chyba o dzieciach z miasta bo dziecie z pobliskich wiosek beda na tej hali raz lub dwa razy w roku wiec trzymam sie tego co napisalem powyzej.
Hala, rynek, bo można się wypromować na otwarciu, przecinanie wstęgi, flesze, parcie na szkło itp. A przy okazji przyleci jakiś pismak z tg i wysmaruje artykuł propagandowy jaka to dobra zmiana...
Ha ha ha ha ha ha ha ha ha
Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni. A potem będzie płacz i zgrzytanie zębów, jak trzeba będzie bulić zwiększone lokalne daniny albo Twój burmistrz będzie musiał wyprzedawać jakieś nieruchomości w celu zasypania dziury w budżecie.
"Akurat hala sportowa buraczki jest potrzebna żeby dzieciaki mogły rywalizować" widzę ,że pisza tu wielcy miastowi z wielkiego miasta RYk. gdzie kazdy pochodzi lub jezdzi na łykend na wieś do dziadka takie to miasto a co do hali to bedzie tak jak z basenem - cały czas walka o utrzymanie . ale chciałabym aby ta walka nie była z a moje podatki non stop podwyższane tylko za diety radnych itd
ciekawe kto pozniej bedzie splacac te kredyty....zaczyna byc jak za Gierka wszystko na kredyt a pozniej inne pokolenia to splacaly. Komu ta rewitalizacja starego miasta potrzebna?
A może to były najprostsze pieniądze do wzięcia z budżetu i pewnie nie było wielu chętnych?
Szkoda że w Rykach ładuje się kasę w rynek i halę sportową a drogi w gminie wołają o pomstę do nieba, podobnie jak inwestycje w światłowody - najmniejsze miejscowości są kopane w tyłek, chyba za mało wyborców tam żyje. No cóż, wybory dopiero za 4 lata.