Do 21 września firmy zainteresowane montażem instalacji fotowoltaicznych, solarnych, pomp ciepła i kotłów na biomasę w gminie Ryki mogą składać swoje oferty
Miasto ogłosiło przetarg już w lipcu. - Zainteresowanie jest spore i wpłynęło dużo zapytań dotyczących przetargu, dlatego musieliśmy wydłużyć termin składania ofert - wyjaśnia Jarosław Żaczek, burmistrz Ryk. Najpierw wykonawcę mieliśmy poznać ostatniego dnia sierpnia. Później termin wydłużony został do 14 września, a ostatnio do 21 września.
Wszystkie instalacje solarne, kotły na biomasę i pompy ciepła mają być zamontowane do końca grudnia tego roku. Ze względu na ilość, dłużej potrwa montaż instalacji fotowoltaicznych. Cała inwestycja ma być gotowa w przyszłym roku.
Gmina Ryki złożyła dwa wnioski. Obydwa otrzymały dofinansowanie w wysokości 60%. Obydwa są niemal identyczne. Całkowita ich wartość to prawie 13,8 mln zł, a dofinansowanie 7,6 mln zł.
Początkowo były plany, żeby złożyć jeden wniosek. Ze względu na duże zainteresowanie pozyskaniem środków unijnych na montaż paneli fotowoltaicznych (do gminy wpłynęło ponad 1300 deklaracji) postanowiono złożyć dwa. Zamontowanych zostanie 984 instalacje fotowoltaiczne, 52 solarne, 73 kotły na biomasę i 14 pomp ciepła.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
A później będzie jak w Australii instalacje fotowoltaiczne na zlom
Elektromeks Dęblin zrobił w podobnej cenie po odliczeniu dotacji 5000 zł i podatku dochodowego, a miałem wpływ na materiały, nie mam obowiązkowych płatnych przeglądów i jestem właścicielem od 1 dnia a nie po 5 latach. A i zrobili w tydzień po podpisaniu umowy. Wziąłem na kredyt więc nie zapłaciłem 1 zł jeszcze a RRSO mają 5%
Musicie się bardziej postarać z tego typu reklamami. Wiem że po przeczytaniu czegoś takiego nigdy w życiu bym u Was nic nie kupił. Nie ma szans żeby wyszło taniej, w dodatku pisząc o płatnych przeglądach kłamiecie, przez pierwsze 5 lat gmina pokrywa koszty przeglądów, napraw itp.
A później będzie jak w Australii instalacje fotowoltaiczne na zlom
Elektromeks Dęblin zrobił w podobnej cenie po odliczeniu dotacji 5000 zł i podatku dochodowego, a miałem wpływ na materiały, nie mam obowiązkowych płatnych przeglądów i jestem właścicielem od 1 dnia a nie po 5 latach. A i zrobili w tydzień po podpisaniu umowy. Wziąłem na kredyt więc nie zapłaciłem 1 zł jeszcze a RRSO mają 5%
Musicie się bardziej postarać z tego typu reklamami. Wiem że po przeczytaniu czegoś takiego nigdy w życiu bym u Was nic nie kupił. Nie ma szans żeby wyszło taniej, w dodatku pisząc o płatnych przeglądach kłamiecie, przez pierwsze 5 lat gmina pokrywa koszty przeglądów, napraw itp.