Szpital Powiatowy w Rykach przeszedł pozytywnie wszystkie kontrole NFZ
Informację potwierdza Dariusz Szczygielski, starosta rycki. Zapewnia, że szpital rozpocznie swoją działalność 7 października. Na początek będzie tu funkcjonował oddział wewnętrzny z 15. łóżkami i Izba Przyjęć. Od jakiegoś czasu stacjonuje tu również karetka pogotowia. - Od czegoś trzeba zacząć - mówi Dariusz Szczygielski, sugerując, że kolejne oddziały szpitalne to kwestia czasu.
Więcej w papierowym wydaniu "Twojego Głosu"
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Proszę podać koszta jakie powiat poniesie na otwarciu i w długofalowym planie działania jednostki. Pytanie do Dęblina, czy nie uważacie, że w związku z tym, iż jesteście większym i bogatszym miastem w powiecie to bardzo wspieracie finansowo chwiejne plany Włodarza ? Może, by jednak połączyć się z Puławami ?
Najpierw trzeba zacząc od stworzenia dobrego planu działania, a nie od myślenia że jakoś to będzie, jak to zwykle nasze "ryckie mądre głowy" działają.
Jak to na sesji Rady Powiatu było powiedziane to szpital do końca roku będzie miał 800000 dlugu
Nikt nie będzie się z nikim łączył, choćby to było dla dobra szpitala i pacjentów, bo dla naszych lokalnych wybrańców najważniejsze jest, żeby im słupki poparcia skoczyły. A otwarcie jest teraz, bo jeszcze przed wyborami poseł się załapie i będzie można go wypromować przed wyborami, żeby elektorat poszedł na niego głosować, bo dla wyborców w Polsce jest nieważne, czy ktoś ma w ogóle jakiś program, tylko kto za kim stoi i go popiera, głosują na nazwisko i tyle. Kiedyś nawet robili jakieś badania, że można wziąć jakiegoś lumpa z ulicy, ubrać w garniak, nauczyć dobrych manier, wysławiania się, zrobić mu PR i ludzie go wybiorą. Bo w Polsce ludzie nie potrafią myśleć podczas wyborów wolą jak ksiądz z ambony powie na kogo głosować albo ktoś podpowie.
Dlatego jest jak jest i dopóki postępowanie ludzi się nie zmieni, to będą wybierać takich chłopków roztropków, co zielonego pojęcia nie mają o rządzeniu.
Jakiś czas temu przeprowadziłem się w tą okolice i zbyt dobrego zdania nie mam na to co się działo w tym szpitalu. Z byle czym i tak wysyłają do Dęblina lub Puławy. Porażka
Bardzo proszę o opublikowanie wieloletniego planu funkcjonowania i finansowania szpitala. Powinno się to ukazać niezwłocznie na BIP starostwa. Proszę również, aby pod planem CZYTELNIE podpisali się odpowiedzialni za niego.
Dla tego wybory powinny byc co roku.
Jeżeli chodzi o Dęblin (to gmina w powiecie Ryki) to ma szpital wojskowy i gdy tenże szpital chylił się ku upadkowi,chorzy z Dęblina chętnie chcieli się leczyć w ryckim szpitalu bo warunki po remoncie szpitala były znakomite.Teraz role się odwróciły ale wierzę,że będzie co raz lepiej czego życzę nam i sąsiadom z za miedzy.
Proszę podać koszta jakie powiat poniesie na otwarciu i w długofalowym planie działania jednostki. Pytanie do Dęblina, czy nie uważacie, że w związku z tym, iż jesteście większym i bogatszym miastem w powiecie to bardzo wspieracie finansowo chwiejne plany Włodarza ? Może, by jednak połączyć się z Puławami ?
Najpierw trzeba zacząc od stworzenia dobrego planu działania, a nie od myślenia że jakoś to będzie, jak to zwykle nasze "ryckie mądre głowy" działają.
Jak to na sesji Rady Powiatu było powiedziane to szpital do końca roku będzie miał 800000 dlugu