Reklama

Są już wyniki testów na koronawirusa personelu medycznego i pacjentów szpitala w Rykach

Dziś rano po stwierdzeniu zakażenia COVID -19 u kolejnych trzech pracowników administracji Szpitala Powiatowego w Rykach, testy przeprowadzono u personelu działu medycznego oraz przebywających w szpitalu pacjentów

Sytuacja w szpitalu w Rykach robiła się coraz bardziej trudna. Zakażenie koronawirusem stwierdzono u pracownika administracji. Nie jest to osoba zatrudniona w szpitalu na etat, a na umowę zlecenie. Po pozytywnym wyniku, testy przeprowadzono wśród pozostałych pracowników administracyjnych, którzy mogli mieć styczność z osobą zakażoną. Od razu została podjęta decyzja o zamknięciu Izby Przyjęć oraz poradni specjalistycznej. Do szpitala nie są przyjmowani ani tzw. pacjenci planowi, ani na ostro - przywożeni karetką.

Wyniki testów wykazały zakażenie u kolejnych trzech pracowników administracji. Dziś rano testom poddano wszystkich pracowników działu medycznego (lekarze, pielęgniarki, salowe). - Odetchnęłam z ulgą - przyznaje Beata Kocięcka, prezes powiatowej spółki Szpital Powiatowy w Rykach. - Mam już potwierdzoną informację, że wszystkie testy dały wynik ujemny. Poza czterema pracownikami działu administracyjnego nie ma żadnej innej osoby w szpitalu zakażonej koronawirusem - mówi prezes Kocięcka. Dzięki temu są plany, że od poniedziałku Izba Przyjęć, oddział, pracownia RTG i tomografii komputerowej ryckiego szpitala znów będzie otwarta. - Muszę mieć trochę czasu, żeby zorganizować zespół, dyżury, bo pomimo ujemnych wyników część pracowników będzie przebywało na kwarantannie. Cały szpital został zdezynfekowany. Jak podkreśla prezes szpitala wszystkie osoby zakażone przechodzą chorobę bez żadnych typowych objawów koronawirusa.

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2020-06-13 21:52:23

    SZPITAL RYCKI górą!!! Tyle szpitali w Polsce wylaczonych z funkcjonowania przez koronawirusa a Nasz rycki do końca się trzyma. Gratuluję osobom które kierują tym wszystkim jesteście wielcy. Jesteśmy całym sercem z Wami. Pozdrawiamy służbę zdrowia i cały personel.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2020-06-13 21:56:42

    Popieram. Wszędzie odmówili mi pomocy bo koronawirus, zamknięte oddziały a tylko tam nam pomogli a jestem z zupełnie innego rewiru. Pozdrawiam i dziękuję wszystkim życzliwym lekarzom i całej ekipie Szpitala w Rykach.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gojość - niezalogowany 2020-06-14 11:36:45

    Zgadzam się z przedmówcami,mi rownież pomogli a nie tak jak w innych miejscach przekładali,odwoływali itd.Pozdrawiam cały personel i wytrwałości życze.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości