Reklama

Sobieszyn: Ślubowali na sztandar szkoły

Uczniowie klas mundurowych (policyjnej i wojskowej) funkcjonujących w Zespole Szkół im. Kajetana hr. Kickiego złożyli uroczyste ślubowanie

Uroczystości poprzedzone były zgrupowaniem, tradycyjnie koordynowanym przez ppor. Macieja Wardeńskiego, wspieranego przez: kpr. pchor. Michała Misia, kpr. pchor. Mateusza Frankowskiego, kpr. pchor. Jakuba Łukaszuka i st. szer. Aleksa Chojnackiego. Na uroczystość przybyła społeczność szkolna, całe rodziny i ponad 100 osobowa grupa pierwszoklasistów powtarzała za dyrektorem szkoły Krzysztofem Ślósarzem słowa zapisanej w Ceremoniale szkolnym przysięgi:  „…My uczniowie klas pierwszych ślubujemy: Stać na straży dobrego imienia Zespołu Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie (…) Strzec honoru klas mundurowych (…) dochować wierności ideałom I uniwersalnych wartościom takim jak Patriotyzm, odpowiedzialność za drugiego człowieka…”. Zaszczytu ślubowania na sztandar dostąpili: Emila Wójtowicz, Patryk Rudzki, Łukasz Babik i Wojciech Sobocik.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości