Reklama

Śpiewem wyrazili miłość do Matki

Zarówna Boska, jak i ziemska stały się obiektem czci i wdzięczności. 21 maja w kościele parafialnym w Żabiance wybrzmiał przegląd pieśni maryjnej i o matce

Doroczne wydarzenie już na dobre wpisało się w kalendarz kulturalnych imprez gminy Ułęż. Za sprawą wójt Barbary Pawlak, gminnej biblioteki oraz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, można było spędzić niedzielne popołudnie na modlitwie i refleksji.

Na zaproszenie organizatorów odpowiedziało pięć zespołów śpiewaczych i jedna solistka. Wśród wykonań przeważały pieśni religijne (np. „Dobra Matko”, „Wśród tylu dróg”, „Pozdrawiam Cię, Maryjo”), ale sporo było i zwykłych piosenek (choćby „Pieśń o matce”). Jeden i drugi rodzaj utworów zaprezentowały zaprzyjaźnione z gminą Ułęż zespoły: KGW z Baranowa i zespół muzyczno-wokalny „Nadzieja” z Michowa. Podobnie uczyniły „Ułężanki” i „Czerniczanki z kapelą”. Zespół „Pelagia” zaśpiewał natomiast tylko pieśni kościelne, podczas gdy jedyna solistka, Gabriela Machul z Sarn, wyłącznie piosenki świeckie, ale też o matce.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości