Reklama

Świetlica w Moszczance odzyskuje blask

- Wewnątrz jest już "cacy" - chwali sołtys Adam Filipek. Teraz prace mają przenieść się na zewnątrz

Do tej pory udało się wymienić orynnowanie. Jest już większość materiału potrzebnego na zmianę elewacji i ocieplenie budynku. W lutym minął rok, kiedy mieszkańcy Moszczanki zgodzili się na użyczenie świetlicy wiejskiej na potrzeby miejscowej szkoły. Zapadła decyzja o tymczasowym utworzeniu tu salki gimnastycznej, bo ta szkolna została przerobiona na pomieszczenie dla przedszkolaków.

Dziś w świetlicy wiejskiej funkcjonuje już nie tylko sala do gimnastyki. Nowy wygląd zyskało też pomieszczenie po bibliotece. Przeniosą się do niego panie z KGW. Tymczasem sołtys zwołał "czyn społeczny". W ruch poszły grabie, łopaty, nożyce. - Zanim zostanie zmieniona elewacja, jest czas na porządki wokół naszej świetlicy - mówi Adam Filipek.

Reklama

 

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości