Reklama

Szkoła w czasie pandemii

Kolejny raz w tym roku nauczycielom i uczniom przyszło zmierzyć się z trudną sytuacją wywołaną koronawirusem

Pandemia przyczyniła się do zmiany funkcjonowania wszystkich szkół. Realizacja podstawy programowej jest głównym zadaniem szkoły, ale nauczyciele nie zapominają również o działaniach wychowawczych i profilaktycznych. Nawet przez Internet. - Staramy się, aby uczniowie, tak jak przy nauce stacjonarnej, mieli organizowane różnego typu konkursy, działania czy prelekcje - informuje Ewa Barszcz, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Owni.

Konkursy z nagrodami

W ostatnim czasie szkoła zorganizowała dwa konkursy dla swoich uczniów. Pierwszy z nich przeprowadziła Wioleta Adamczyk w ramach obchodów Święta Niepodległości. Uczniowie mieli wykonać plakaty bądź makiety o tematyce ,,Moja Ojczyzna". - Odzew był duży. Uczniowie wykonali piękne prace - chwali pani dyrektor.  Wszyscy otrzymali dyplomy, książki, a dla najlepszych rada rodziców ufundowała słuchawki z mikrofonami.

Reklama

Uczniowie klas I-III w ramach obchodów Święta Niepodległości pod czujnym okiem Izabeli Błońskiej stworzyli montaż muzyczny do piosenki "Co to jest niepodległość", który można zobaczyć na YouTube.

  Kolejnym działaniem, które podjęła szkoła we współpracy z oddziałem KRUS-u w Rykach było szkolenie e - learningowe uczniów na temat bezpieczeństwa na wsi. Każdy, kto ukończył szkolenie otrzymał certyfikat. Oprócz wiadomości uczniowie mogli również wygrać nagrody ufundowane przez KRUS.

W czasie, kiedy rozpoczęły się zajęcia zdalne udało się również poprawić bezpieczeństwo. Przy szkole zostały zamontowane dwa progi zwalniające. - Teraz bezpośredni wyjazd z bramy szkoły na ulicę nie będzie już takim dużym niebezpieczeństwem - podkreśla dyrektor Ewa Barszcz.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości