W związku z rozwojem sytuacji epidemiologicznej wojewoda lubelski, na wniosek wojewódzkiego koordynatora ratownictwa medycznego, wydał decyzję o postawieniu w stan podwyższonej gotowości 11 placówek leczniczych
Wśród nich jest Szpital Powiatowy w Rykach. Pozostałe to Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie; Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Janowie Lubelskim; SPZOZ w Łęcznej; SPZOZ w Kraśniku; SPZOZ w Świdniku; Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego SPZOZ w Lublinie; SPZOZ Nr 1 w Bełżycach; SPZOZ w Bychawie; Powiatowe Centrum Zdrowia w Opolu Lubelskim Sp. z o. o. i SPZOZ w Lubartowie.
Jak informuje rzecznik prasowy wojewody, na terenie województwa lubelskiego mamy cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.
Potwierdzone wyniki zakażenia dotyczą osób, które miały kontakt z pacjentem z Bełżyc. Stan wszystkich jest dobry. Osoby przebywają w szpitalach z oddziałami zakaźnymi i obserwacyjno-zakaźnymi w Lublinie.
- Ze względu na ochronę danych osobowych oraz tajemnicę lekarską nie będą udzielane szczegóły dotyczące tożsamości pacjentów – mówi Agnieszka Strzępka.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze