Tegoroczne obchody rocznicy śmierci majora Mariana Bernaciaka patronatem narodowym objął prezydent RP
Uroczystości zaplanowano na dwa dni. W niedzielę (27 czerwca) obchody rozpocznie Msza św. o godz. 12 w kościele Najświętszego Zbawiciela w Rykach. W nabożeństwie uczestniczyć będzie wojskowa asysta honorowa oraz poczty sztandarowe.
W poniedziałek (28 czerwca) uroczystości odbędą się w Zalesiu, rodzinnej miejscowości Mariana Bernaciaka. O godz. 13:30 nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem "Orlika" oraz posadzenie dębu pamięci przez Prezydenta RP. Spotkanie uczestników wydarzenia z Andrzejem Dudą zakończy obchody.
Szczegół uroczystości na plakacie
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Osobom zastanawiającym się po co Duda będzie robił na takim zadupiu odsyłam do fragmentu z ujawnionych maili Morawieckiego odnośnie jakiejś imprezy związanej nadaniem praw miejskich kilku wsiom "Ona ma duży i bardzo fajny potencjał. Nie wiem, czemu oddajemy takie ładne imprezy". A z innej beczki pewnie miejscowe pisiory przebierają nogami z niecierpliwości, że taki zaszczyt ich kopnie. Zaczęli ćwiczyć pokłony i padanie plackiem?
A nie przyszło Ci do głowy iż po prostu trzeba się wykazać kreatywnością aby Prezydent przyjechał do takiej wsi. Poza tym władze w zaproszeniu Prezydenta nie miały nic wspólnego tylko KGW.
no to może z innej beczki tej ciemnej może zapytajmy jaki z Orlika był bohater a jaki bandyta.Czy zatłuczenie 15 latka możną nazwać bohaterstwem
Chyba mówisz o siedemnastolatce zastrzelonej w ubeckiej katowni.
@Wąski Ale Ty naiwny jesteś. Przecież wiadomo, że go zaprosił Żaczek ze swoją świtą, a żeby opozycja nie gadała, że to jakieś wyjazdy polityczne, to tak to pewnie wymyślili, że zaproszenie wyszło od tego KGW, gdzie we władzach są pewnie rodziny albo sympatycy pisiorów. A poza tym co takiego Dudę obchodzi jakiś Orlik z jakiejś wsi, on przyjeżdża tu zbić na tym kapitał polityczny, zapunktować przed wyborcami, to samo Żaczek liczący na wsparcie z góry.
guttt, i to jest prawda i mądre wnioski i do tego będzie chwalił Nowy ład i siebie i pisiorków
wąski trzeba najpierw znać historie potem pisać żadna 17 latka żadna ubecka katownia tylko z rozkazu orlika jego ludzie w kosminie za stodoła zatłukli owego 15 latka tylko dlatego ze jego ojciec był kiedyś w AL lecz zginał w boju o czym ów przereklamowany bohater orlik nie wiedział
Proszę o źródła, chętnie poczytam. A tak na marginesie to ty chyba nie znasz historii jeżeli nie wiesz o kim pisałem.
Swoja droga prezydenci innych krrajow sa zapraszanie przez inne glowy panstw. A nasz prezydencik po wsiach musi jezdzic zeby sobie zycie uprzyjemnic bo na swiatowe salony nikt go nie zaprasza...I to jest tragedia tej prezydentury....
tragedia rządów tych rządów, dyplomacja rozwalona, sądownictwo , konstytucja poniżona , prezydentura słaba, premier manipuluje tresciami itd
zobaczymy gdzie bedzie w czasie wizyty opozycja czyli mundrole z powiatu ,żeby zaprotestować i pokazać swoje ideały państwowości . czy bedzie z jeden transparent ,bo pod pks tylko odważny jeden zwyczajny człowiek był . zobaczymy gdzie będą ci miejscy radni , biznesmeni ,politycy z lewej i środkowej str . ale jak znam życie na plakatach będą wisieć pod czas wyborów za rok ,dwa pod szyldami PO PSL SLD i wtedy będą tacy opozycyjni ,że hohohoho
przyjedzie lizus kaczora chwalić rozjechanie państwa przecież ci kretyni z Pisu to nawet zarządzać kiblem by nie potrafili jak należy ale jak to kiedyś powiedział kolega gdzie koryto pełne tam mnóstwo świń
dobre z tym korytem, pewnie już trawę malują na przyjazd
Niech jeździ po wiecach, bo do niczego innego się nienadaje
Osobom zastanawiającym się po co Duda będzie robił na takim zadupiu odsyłam do fragmentu z ujawnionych maili Morawieckiego odnośnie jakiejś imprezy związanej nadaniem praw miejskich kilku wsiom "Ona ma duży i bardzo fajny potencjał. Nie wiem, czemu oddajemy takie ładne imprezy". A z innej beczki pewnie miejscowe pisiory przebierają nogami z niecierpliwości, że taki zaszczyt ich kopnie. Zaczęli ćwiczyć pokłony i padanie plackiem?
A nie przyszło Ci do głowy iż po prostu trzeba się wykazać kreatywnością aby Prezydent przyjechał do takiej wsi. Poza tym władze w zaproszeniu Prezydenta nie miały nic wspólnego tylko KGW.
no to może z innej beczki tej ciemnej może zapytajmy jaki z Orlika był bohater a jaki bandyta.Czy zatłuczenie 15 latka możną nazwać bohaterstwem