Reklama

Prezydent Andrzej Duda przyjedzie na obchody 75-rocznicy śmierci "Orlika"

Tegoroczne obchody rocznicy śmierci majora Mariana Bernaciaka patronatem narodowym objął prezydent RP

Uroczystości zaplanowano na dwa dni. W niedzielę (27 czerwca) obchody rozpocznie Msza św. o godz. 12 w kościele Najświętszego Zbawiciela w Rykach. W nabożeństwie uczestniczyć będzie wojskowa asysta honorowa oraz poczty sztandarowe.

Spotkanie z prezydentem

W poniedziałek (28 czerwca) uroczystości odbędą się w Zalesiu, rodzinnej miejscowości Mariana Bernaciaka. O godz. 13:30 nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem "Orlika" oraz posadzenie dębu pamięci przez Prezydenta RP. Spotkanie uczestników wydarzenia z Andrzejem Dudą zakończy obchody.

Reklama

 

Szczegół uroczystości na plakacie

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kokos - niezalogowany 2021-06-22 20:18:23

    Osobom zastanawiającym się po co Duda będzie robił na takim zadupiu odsyłam do fragmentu z ujawnionych maili Morawieckiego odnośnie jakiejś imprezy związanej nadaniem praw miejskich kilku wsiom "Ona ma duży i bardzo fajny potencjał. Nie wiem, czemu oddajemy takie ładne imprezy". A z innej beczki pewnie miejscowe pisiory przebierają nogami z niecierpliwości, że taki zaszczyt ich kopnie. Zaczęli ćwiczyć pokłony i padanie plackiem?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Wąski - niezalogowany 2021-06-22 22:03:15

    A nie przyszło Ci do głowy iż po prostu trzeba się wykazać kreatywnością aby Prezydent przyjechał do takiej wsi. Poza tym władze w zaproszeniu Prezydenta nie miały nic wspólnego tylko KGW.

    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    aDOLF - niezalogowany 2021-06-22 20:35:22

    no to może z innej beczki tej ciemnej może zapytajmy jaki z Orlika był bohater a jaki bandyta.Czy zatłuczenie 15 latka możną nazwać bohaterstwem

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości