Społeczność Grupy 8 Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę pogrążona jest w żałobie. Po ciężkiej chorobie odeszła Monika, wieloletnia uczestniczka pielgrzymki, która niejednokrotnie zmierzała wraz z grupą do Tronu Jasnogórskiej Pani.
W poniedziałek, 3 lutego, zmarła Monika Bajdziak z Ryk.
Informacja o jej śmierci poruszyła wszystkich, którzy mieli okazję ją poznać. „Nie umiera ten, kto pozostaje w pamięci innych” – to słowa, które najlepiej oddają uczucia pielgrzymów, którzy wspominają Monikę jako osobę oddaną wierze i wspólnocie.
Wierni, którzy pragną pożegnać Monikę, będą mogli wziąć udział we mszy świętej w jej intencji. Nabożeństwo odbędzie się w czwartek 6 lutego o godzinie 13:00 w kościele parafialnym w Rykach.
Społeczność pielgrzymkowa zapewnia o swojej modlitwie i wsparciu dla bliskich zmarłej. „Nie ma słów, które ukoją ten ból, bo są pożegnania, na które nigdy nie jesteśmy gotowi” – podkreślają uczestnicy pielgrzymki.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze