Reklama

Trwa "akcja znicz". Policjanci apelują o ostrożność

Wczoraj i dziś odwiedzamy groby bliskich, często na cmentarze podróżujemy samochodami. Nad bezpieczeństwem kierowców i pieszych czuwają policjanci

Na wielu drogach dojazdowych do cmentarzy została wprowadzona zmiana organizacji ruchu, która ma być pomocna w zapewnieniu płynności ruchu. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego czuwają policjanci z drogówki. Do działań Akcji Znicz ruszyły wzmożone patrole. W rejonie największego natężenia ruchu mundurowi kierują nim ręcznie. W tym przypadku, zarówno kierujący, jak i piesi zobowiązani są stosować się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy.

Policjanci przypominają:

prowadząc pojazd zachowajmy rozwagę, ostrożność i zwracajmy uwagę na znaki

Reklama

- stosujmy się do ograniczeń prędkości.  

- korzystajmy ze środków komunikacji publicznej o ile to możliwe

- podporządkujmy się poleceniom i wskazówkom funkcjonariuszy kierujących ruchem, są one ważniejsze od sygnalizacji świetlnej i znaków drogowych,

- parkujmy pojazdy tylko  w miejscach wyznaczonych

- pieszym przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności w rejonie przejść. Apelujemy także o zakładanie elementów odblaskowych poprawiających  widoczność na drodze, nie tyko poza obszarem zabudowanym.

Reklama


Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości