Wczoraj i dziś odwiedzamy groby bliskich, często na cmentarze podróżujemy samochodami. Nad bezpieczeństwem kierowców i pieszych czuwają policjanci
Na wielu drogach dojazdowych do cmentarzy została wprowadzona zmiana organizacji ruchu, która ma być pomocna w zapewnieniu płynności ruchu. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego czuwają policjanci z drogówki. Do działań Akcji Znicz ruszyły wzmożone patrole. W rejonie największego natężenia ruchu mundurowi kierują nim ręcznie. W tym przypadku, zarówno kierujący, jak i piesi zobowiązani są stosować się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy.
Policjanci przypominają:
prowadząc pojazd zachowajmy rozwagę, ostrożność i zwracajmy uwagę na znaki
- stosujmy się do ograniczeń prędkości.
- korzystajmy ze środków komunikacji publicznej o ile to możliwe
- podporządkujmy się poleceniom i wskazówkom funkcjonariuszy kierujących ruchem, są one ważniejsze od sygnalizacji świetlnej i znaków drogowych,
- parkujmy pojazdy tylko w miejscach wyznaczonych
- pieszym przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności w rejonie przejść. Apelujemy także o zakładanie elementów odblaskowych poprawiających widoczność na drodze, nie tyko poza obszarem zabudowanym.