Reklama

Trzymajcie kciuki. Żeberka z Zalesia mają szansę podbić kulinarną Polskę

Po sukcesie wojewódzkim, nadchodzi czas na rywalizację na najlepszą potrawę weselną w kulinarnym konkursie "Polska od kuchni". Już jutro w Warszawie rozegrany zostanie ogólnopolski finał. Szansę na zwycięstwo mają gospodynie z Zalesia w gminie Ryki

Jako jedyne z powiatu ryckiego zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego. Konkurs zorganizowano w Chełmie. Do byłego miasta wojewódzkiego na wschodzie Polski członkinie Aktywnego Koła Gospodyń Wiejskich jechały z nadziejami, ale zdawały sobie sprawę, że wygrać łatwo nie będzie. Miały jednak ze sobą kulinarną broń w postaci pieczonych żeberek i to na trzy sposoby. Pomysł na potrawę okazał się strzałem w dziesiątkę. Tematem przewodnim konkursu jest w tym roku "Wesele".

- Na początek żeberka zamarynowałyśmy według starej receptury naszych babć - opowiada Małgorzata Gral, przewodnicząca AKGW w Zalesiu. Później mięso zostało idealnie upieczone. Kluczem do sukcesu okazały się też trzy sosy. Pierwsza partia żeberek trafiła do malinowo-pomidorowej mikstury z dodatkiem wina porto. Kolejna znalazła się w ciemnym sosie z suszonych śliwek z dodatkiem ziół, a ostatnia trafiła do sosu musztardowo-miodowego. Potrawa na tyle urzekła komisję konkursową, że okazała się najlepszą w tym dniu zaserwowaną przez gospodynie z całego województwa lubelskiego. Ogólnopolski finał zaplanowano na 1 października.

Reklama

Panie z Zalesia od kilku dni przygotowują się na wyjazd do Warszawy. Na stadionie PGE Narodowy pokażą się ze swoim specjałem. - Jedziemy z nadziejami na zajęcie jak najlepszego miejsca. Trwają ostatnie przygotowania. Właściwie wszystko jest zapięte na ostatni guzik. Trzymajcie za nas kciuki - zachęca Małgorzata Gral.

(fot. AKGW Zalesie)

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości