Miesiąc maj, to w Polsce od lat piękny zwyczaj śpiewania "Majówek"
Przydrożne kapliczki stają się miejscem spotkań modlitewnych, głównie w formie śpiewów ku czci Matki Bożej. Niestety o tym pięknym zwyczaju, coraz częściej mówi się w czasie przeszłym. Coraz rzadziej można zobaczyć i usłyszeć modlitwy przy kapliczkach. Tradycja śpiewania "Panience na dobranoc" i innych pieśni zanika. Na szczęście są jeszcze miejscowości, gdzie tradycja ta jest kultywowana. Jedną z nich jest Leopoldów. To tutaj, przy skrzyżowaniu ulic Spacerowej i Leśnej pod kapliczką z figurą Matki Bożej można usłyszeć śpiew pieśni Maryjnych.
Każdego dnia od początku maja o godzinie 19.00 zbiera się spora grupa mieszkańców, którzy wspólnie uczestniczą w "Majowym". Śpiewających wspiera ksiądz Łukasz - wikariusz tutejszej parafii, który zmobilizował także grupę dzieci i młodzieży do udziału w modlitwie.
Dzięki temu, przy kapliczce można zobaczyć ponad 15 osób, które niezależnie od pogody spotykają się na tej szczególnej formie modlitwy. Jest to zarówno piękne podtrzymanie tradycji, jak i szczególne świadectwo wiary.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Piękna polska tradycja. Radosny jest widok dzieci w tym gronie. Pozdrawiam serdecznie wszystkie Osoby z tej grupy. Mieszkanka sąsiedniej parafii.
Piękna polska tradycja. Radosny jest widok dzieci w tym gronie. Pozdrawiam serdecznie wszystkie Osoby z tej grupy. Mieszkanka sąsiedniej parafii.