Reklama

Uczniowie z SOSW w poznali świat owadów

21 maja uczniowie Zespołów Edukacyjno- Terapeutycznych nr 3, 4 i 5 odbyli wycieczkę do Puław, gdzie w sali dydaktycznej Muzeum Nadwiślańskiego, w Pałacu Czartoryskich, uczestniczyli w zajęciach połączonych z warsztatami, na temat owadów

Uczniowie wzięli udział w pogadance, dzięki której mogli poszerzyć swoją wiedzę o tych wszędobylskich bezkręgowcach, przyjrzeć się z bliska naturalnym eksponatom i poznać cykle rozwojowe niektórych owadów. Dowiedzieli się także, w jaki sposób można przygotować dla nich ekologiczne „domki”.

Ogromną atrakcją były związane z tematyką, zajęcia plastyczne. Każdy uczeń własnoręcznie namalował, na płóciennej torbie, stanowiącej pamiątkowy upominek, wizerunek wybranego owada.

Serdecznie dziękujemy pracownikom muzeum, że już po raz kolejny mogliśmy skorzystać z ich wiedzy, doświadczenia oraz czerpać inspiracje podczas obserwacji przyrody.

Reklama

 

Kinga Dąbek, Magdalena Kozak, Anna Kożuch

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości