Impreza odbyła się w piątek (4 października) w "Gościńcu pod Lasem" w Grabowcach Dolnych
W nowoczesnych salach wprowadzono "nutkę" tradycji. Przed wejściem był rozłożony kolorowy, ludowy dywan. Podobnie wewnątrz. Gości witały duże kukiełki przedstawiające gospodynie w pięknych strojach i czerwonych koralach. Był również wiejski stół i pyszne staropolskie potrawy. Imprezę prowadziła Wanda Rozbicka, a historię KGW przedstawiła Jadwiga Markiewicz. W między czasie Anna Jurkowska i Władysława Grzechnik przedstawiały scenki kabaretowe opowiadające o dziejach koła. Przybyli goście złożyli paniom najserdeczniejsze życzenia i przekazały prezenty. -To panie nadają szczególny charakter naszej miejscowości. Śpiewają pieśni, kultywują tradycje ludowe, zbierają informacje historyczne i przekazują ją młodym pokoleniom. Jesteście ostoją kultury, a w Ułężu kobietki są najlepsze - mówi wójt Barbara Pawlak. Oprócz przedstawicieli władz na spotkanie przybyły delegacje Kół Gospodyń Wiejskich z Korzeniowa, Grabowa Ryckiego, Sarn, Sierskowoli, Moszczanki oraz zespoły śpiewacze "Babeczki" z Zawitały, "Kłoczewiacy" z Kłoczewa, "Rososzanki" z Rososzy i Klub Seniora z Ułęża.
2011 - wyróżnienie w I konkursie kulinarnym "Regionalna kuchnia powiatu ryckiego"
2012 - I miejsce w konkursie na potrawę wielkopostną
2013 - wyróżnienie w konkursie na potrawę wielkopostną
2014 - III miejsce w konkursie "Lokalni artyści ostoją dziedzictwa kulturowego i historycznego obszaru LGD"'
2014 - wyróżnienie w konkursie za potrawę regionalną
2014 - I miejsce w konkursie na palmę wielkanocną
2014 -II miejsce w półfinale w konkursie III edycji Festiwalu Piosenki Ranczerskiej w Wilkowyjach w kategorii "Zdjęcia ukazujące najpiękniejsze miejsca w mojej wsi"; udział w III finale Festiwalu Piosenki Ranczerskiej w Wilkowyjach w kategorii "Inspirowane sztuką ludową"
2016 - nagroda starosty ryckiego za krzewienie kultury
2016 - udział w plebiscycie Dziennika Lubelskiego "Najlepsze Koło Gospodyń Wiejskiego województwa lubelskiego"
2017 - wyróżnienie i nagroda w konkursie na najsmaczniejszą potrawę z karpia
2018 - II miejsce w konkursie na najlepszy wyrób z wykorzystaniem mleka
2019 - udział w plebiscycie Dziennika Lubelskiego "Bitwa Regionów"
2019 -udział w plebiscycie Dziennika Lubelskiego "Mistrzowie Agro"
Sukcesy na dożynkach: I i II miejsca na dożynkach gminnych oraz II i III miejsca na dożynkach powiatowych i wojewódzkich
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze