Reklama

Uwaga kierowcy. Wzmożone kontrole policyjne na drodze krajowej k48

Kierowcy przejeżdżający przez powiat rycki i lubartowski tzw. drogą kocką (k48) muszą się liczyć ze zwiększona ilością policyjnych patroli. Od rana policjanci z drogówki prowadzą akcję "Bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 48"

Akcja potrwa do godziny 22. W tym czasie policjanci będą zwracać szczególną uwagę na łamanie przepisów przez kierowców. Przekraczanie dopuszczalnej prędkości, wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa to tylko niektóre z zachowań kierowców, które będą obserwowane przez policjantów z drogówki. Policjantów wspiera dron, który namierza popełniane wykroczenia z góry. Ci kierowcy, których wykroczenia zauważy załoga drona, będą  zatrzymani chwilę później przez patrol prowadzący kontrolę na drodze.

Akcja ma na celu zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych, szczególnie na odcinkach, na których dochodzi do nich najczęściej. Na terenie powiatu ryckiego to okolice Sobieszyna i Moszczanki. Kilka dni temu na wysokości Sobieszyn doszło do śmiertelnego wypadku, w którym śmierć poniósł 69-letni rowerzysta potrącony przez ciężarówkę z cysterną.

Reklama

Statystyki są nieubłagane. Na odcinku drogi k48 biegnącej przez powiaty rycki i lubartowski od 1 stycznia do 10 maja b.r. doszło do 7 wypadków drogowych,  w wyniku których zginęły 3 osoby, a 4 doznało obrażeń. Odnotowano również 32 kolizje. W analogicznym okresie roku ubiegłego na tym samym odcinku odnotowano 3 wypadki, w których 2 osoby poniosły śmierć, a 5 doznało obrażeń. Odnotowano 27 kolizji drogowych.

Policja apeluje do kierujących o rozwagę na drodze.

 

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości