Pomagał innym, teraz sam potrzebuje pomocy. Aspirant sztabowy Rafał Kasiborski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie jest w bardzo ciężkim stanie. Choruje na COVID-19 i walczy o życie. Jeżeli jesteś w grupie ozdrowieńców, oddaj osocze i pomóż choremu funkcjonariuszowi wrócić do zdrowia
Mundurowi z naszego województwa i całej Polski szukają chętnych do pomocy dla kolegi "po fachu". Na stronie internetowej lubelskiej Komendy Wojewódzkiej czytamy apel o pomoc:
(Autor: komisarz Kamil Gołębiowski)
Nasz kolega z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie asp. szt. Rafał Kasiborski potrzebuje pomocy. Zaraził się wirusem COVID-19 i w ciężkim stanie przebywa pod opieka lekarską w jednym z lubelskich szpitali. Zwracamy się do osób, które przeszły zakażenie wirusem COVID-19 i spełniają kryteria do oddawania osocza jako ozdrowieńcy, by zgłosili się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Oddając osocze mogą uratować życie policjanta.Podczas oddawania osocza należy podać imię i nazwisko policjanta – dla niego potrzebujemy grupy krwi BRh+. Oddać można osocze także innej grupy krwi - wówczas potrzebujący będzie mógł liczyć na właściwe osocze od innego dawcy. Osocze to bezcenny dzisiaj dar ozdrowieńców. Terapia osoczem może uratować życie pacjentom chorym na koronawirusa. Bardzo prosimy o pomoc! Jeżeli jesteś w grupie ozdrowieńców, oddaj osocze i uratuj życie Rafała lub innych chorych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze