Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie opublikowała mapę aktualnej sytuacji epidemiologicznej na terenie województwa
Wynika z niej, że w naszym powiecie jest 107 osób objętych kwarantanną. Oznacza to, że miały one kontakt z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem. Od 15 marca kwarantanna jest obowiązkowa dla wszystkich wracających z zagranicy.
W sytuacji, gdy człowiek nie miał bezpośredniego kontaktu z nosicielem lub chorym, ale przebywał w tej samej przestrzeni, na wszelki wypadek sprawdza się stan zdrowia tej osoby. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest w powiecie 47 osób.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze