Policja poszukuje wandala, który pomazał ścianę kościoła Najświętszego Zbawiciela w Rykach
Dziś rano do policji wpłynęło zawiadomienie o tym, że nieznany sprawca na zachodniej ścianie kościoła pw. Najświętszego Zbawiciela umieścił napis "Świątynia szatana". Wandal działał pod osłoną nocy. Haniebny napis wykonał pędzlem. - Nie można tego inaczej nazwać, jak debilizm - ocenia przechodzący obok świątyni mężczyzna. - Nie mają już co robić. To się nie mieści w głowie - mówi z kolei starsza pani.
Sprawę próbuje wyjaśnić rycka policja. - Na miejsce została skierowana grupa dochodzeniowo-śledcza z technikiem kryminalistyki, aby zabezpieczyć ślady. Na chwilę obecną trwają czynności mające na celu zatrzymanie sprawcy - informuje st. asp. Agnieszka Marchlak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Rykach.
Jeśli ktoś posiada informacje na temat tego zdarzenia, lub widział coś, co pozwoliłoby ustalić sprawcę aktu wandalizmu, proszony jest o kontakt z policją.
Budowa kościoła w Rykach rozpoczęła się w 1908 roku i trwała 6 lat. W 1922 r. świątynia została konsekrowana przez biskupa Henryka Przeździeckiego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze