Reklama

Ważna informacja dla pasażerów

Ruch kolejowy na trasie Lublin-Łuków został wstrzymany

Powód? Wczoraj (7 czerwca - przyp.red.) ok. godz. 14:40 na szlaku Lublin – Bystrzyca k.Lublina (linia Lublin – Łuków) wykoleiło się kilkanaście pustych wagonów towarowych tzw. węglarek. Nikomu nic się nie stało. Nie ma zagrożenia dla środowiska- informuje Karol Jakubowski  z Zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Zespoły techniczne pracują bez przerwy nad usuwaniem skutków wykolejenia - Na miejscu pracują dwa pociągi ratownictwa technicznego, specjalny pojazd szynowo-drogowy oraz dźwig. Trwa usuwanie wagonów z torów. Następnie naprawiany będzie tor na długości około 300 metrów - dodaje rzecznik. PLK przewiduje przywrócenie ruchu na linii w czwartek.

Reklama

Ruch pociągów pomiędzy Lublinem a Łukowem jest wstrzymany. Za pociągi PKP Intercity wprowadzono zastępczą komunikację autobusową na odcinku Lublin – Łuków. Przewoźnik PolRegio uruchomił autobusy zastępcze na odcinku Lublin – Parczew. Informacje o zmianach w komunikacji na bieżąco są podawane na stacjach i przystankach oraz na stronie www.portalpasazera.pl.

 

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości