Ponad 50 artystów w wieku szkolnym, jak i dorosłych zawładnęło parkową sceną. 26 maja odbył się w Rykach II Powiatowy Festiwal Piosenki Religijnej
Zapoczątkowane w ubiegłym roku wydarzenie, doczekało się kontynuacji. Aby przesłuchać wszystkich zgłoszonych zespołów potrzebne były aż dwa dni. Dopiero w niedzielę zostały ogłoszone wyniki. Laureaci otrzymali nagrody i wyróżnienia. Nagrody pieniężne ufundował pomysłodawca festiwalu, ks. Stanisław, karty podarunkowe wręczyło starostwo powiatowe, a dyplomy i upominki pochodziły od burmistrza Ryk i Centrum Kultury i Sportu w Rykach.
Festiwal, a szczególnie niedzielną galę oglądało w miejskim parku dziesiątki mieszkańców. Przybyły całe rodziny. Ale nie zabrakło też władz i pomysłodawcy wydarzenia. - Była to prawdziwa uczta duchowa. Bardzo cieszę sie, że festiwal zaistniał, że znalazły się fundusze i przychylni ludzie z centrum kultury. Dzięki nim i profesjonalnemu jury wydarzenie nabiera rumieńców. Ale myślę, że nie same zdobyte miejsca i nagrody są ważne. Ważniejszy jest sam występ, bo śpiewa się nie tylko dla nagród, ale przede wszystkim dla ludzi. I dla uwielbienia Boga. A w tym roku tak się składa, że koncert laureatów jest w Dzień Matki, więc stał się też prezentem dla mam i rodzin – zaznacza ks. S. Chodźko. Rycki proboszcz przekazał też pozdrowienia od kard. Gerharda Mullera, który rok temu pobłogosławił pierwszą edycję festiwalu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze