Reklama

Wielbili Boga na parkowej scenie

Ponad 50 artystów w wieku szkolnym, jak i dorosłych zawładnęło parkową sceną. 26 maja odbył się w Rykach II Powiatowy Festiwal Piosenki Religijnej

Zapoczątkowane w ubiegłym roku wydarzenie, doczekało się kontynuacji. Aby przesłuchać wszystkich zgłoszonych zespołów potrzebne były aż dwa dni. Dopiero w niedzielę zostały ogłoszone wyniki. Laureaci otrzymali nagrody i wyróżnienia. Nagrody pieniężne ufundował pomysłodawca festiwalu, ks. Stanisław, karty podarunkowe wręczyło starostwo powiatowe, a dyplomy i upominki pochodziły od burmistrza Ryk i Centrum Kultury i Sportu w Rykach.

Festiwal, a szczególnie niedzielną galę oglądało w miejskim parku dziesiątki mieszkańców. Przybyły całe rodziny. Ale nie zabrakło też władz i pomysłodawcy wydarzenia. - Była to prawdziwa uczta duchowa. Bardzo cieszę sie, że festiwal zaistniał, że znalazły się fundusze i przychylni ludzie z centrum kultury. Dzięki nim i profesjonalnemu jury wydarzenie nabiera rumieńców. Ale myślę, że nie same zdobyte miejsca i nagrody są ważne. Ważniejszy jest sam występ, bo śpiewa się nie tylko dla nagród, ale przede wszystkim dla ludzi. I dla uwielbienia Boga. A w tym roku tak się składa, że koncert laureatów jest w Dzień Matki, więc stał się też prezentem dla mam i rodzin – zaznacza ks. S. Chodźko. Rycki proboszcz przekazał też pozdrowienia od kard. Gerharda Mullera, który rok temu pobłogosławił pierwszą edycję festiwalu.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 29/05/2024 16:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości