Nie minęło pół roku od ostatniej (pierwszej) nagrody, a już przyszły kolejne. Produkty winnicy „Tomani” znowu zachwyciły koneserów
Mowa o konkursie „Hibernal Forum 2022” w czeskim mieście Śardice. Anna i Tomasz Kosińscy wysłali za południową granicę dwa swoje trunki: białe wino półwytrawne i czerwone regent. Obydwa przeszły ocenę i badania, które dały bardzo dobre wyniki. - Obydwa nasze wina dostały srebrne medale – mówi nie kryjąc radości właścicielka winnicy. - Cieszę się, że razem z mężem robimy coś, co jest doceniane i co może konkurować na europejskim rynku – przyznaje Anna Kosińska.
Mieszkańcy Kłoczewa nie spoczywają na laurach i napędzeni pozytywną energią działają dalej. W ostatnią niedzielę (29 maja) odwiedzili dziedziniec na zamku w Janowcu. - Odbywało się tam święto wina. Już po raz dwunasty swoje produkty wystawili członkowie Stowarzyszenia Małopolski Przełom Wisły. Należymy do tej grupy, więc wśród 15 wystawców pojawiliśmy się i my – przyznaje pani Anna. Kosińscy zabrali ze sobą do Janowca 7 rodzajów wina: 3 białe i 4 czerwone. Z zaprezentowanych win można było skosztować m.in. nowość, wino o nazwie „Ogniem i mieczem” (wytworzone z dwóch gatunków winogron).
Wydarzenia takie, jak to z niedzieli, są jednak tylko odskocznią od codziennej pracy. A tej w winnicy wiosną nie brakuje. - Młode pędy już rosną, trzeba je przecinać, a poza tym konieczne jest plewienie chwastów – akcentuje Tomasz Kosiński. Małżonkowie przeprowadzili też ostatnio butelkowanie wina wytworzonego w 2020 r.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze