Reklama

Witold Kania wygrywa po raz drugi z rzędu ultramaraton Północ-Południe

Trasę 1000 kilometrów z Helu do Zakopanego kolarz z Ryk pokonał w 38 godzin i 28 minut. Z takim samym czasem co Kania do schroniska na Głodówce w Zakopanem przyjechali Paweł Pieczka i Tomasz Rozmiarek. Kania wygrywając ultramaraton Północ - Południe powtórzył swój wynik sprzed roku.

  O godzinie 9 na starcie na helskim molo 12 września stanęło 103 zawodników.  Limitem czasowym na przejechanie 1000 kilometrów było 72 godziny. Na metę na do Zakopiańskiej Głodówki wspólnie z Witkiem Kanią wjechali razem: Paweł Pieczka i Tomasz Rozmiarek. Wszyscy oni zostali zwycięzcami ultramaratonu uznawanego za najcięższy w Polsce. Przed rokiem 944 kilometrową trasę kolarz nieformalnej Ryckiej Grupy Kolarskiej pokonał w 39,5 godziny. Wtedy wystartowało 94 zawodników. Ukończyło 59.

Dlaczego zwycięzcy nie rywalizowali ze sobą na finiszu ? Co wydarzyło się na trasie ?  Dlaczego na trzy kilometry przed metą zwycięstwo było zagrożone ? Wszystkie odpowiedzi na powyższe pytania oraz wrażenia z trasy cyklisty o stalowych mięśniach z Ryk znajdziecie Państwo w najbliższym numerze Twojego Głosu.

Reklama

Polecam

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości