Trasę 1000 kilometrów z Helu do Zakopanego kolarz z Ryk pokonał w 38 godzin i 28 minut. Z takim samym czasem co Kania do schroniska na Głodówce w Zakopanem przyjechali Paweł Pieczka i Tomasz Rozmiarek. Kania wygrywając ultramaraton Północ - Południe powtórzył swój wynik sprzed roku.
O godzinie 9 na starcie na helskim molo 12 września stanęło 103 zawodników. Limitem czasowym na przejechanie 1000 kilometrów było 72 godziny. Na metę na do Zakopiańskiej Głodówki wspólnie z Witkiem Kanią wjechali razem: Paweł Pieczka i Tomasz Rozmiarek. Wszyscy oni zostali zwycięzcami ultramaratonu uznawanego za najcięższy w Polsce. Przed rokiem 944 kilometrową trasę kolarz nieformalnej Ryckiej Grupy Kolarskiej pokonał w 39,5 godziny. Wtedy wystartowało 94 zawodników. Ukończyło 59.
Dlaczego zwycięzcy nie rywalizowali ze sobą na finiszu ? Co wydarzyło się na trasie ? Dlaczego na trzy kilometry przed metą zwycięstwo było zagrożone ? Wszystkie odpowiedzi na powyższe pytania oraz wrażenia z trasy cyklisty o stalowych mięśniach z Ryk znajdziecie Państwo w najbliższym numerze Twojego Głosu.
Polecam
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze