W drugiej turze wyborów prezydenckich mieszkańcy miasta Dęblin opowiedzieli się za kandydatem Karolem Nawrockim, który zdobył 57,61% głosów. Rafał Trzaskowski uzyskał 42,39%. Frekwencja wyniosła 73,12%, a głosowanie odbyło się w 18 komisjach obwodowych.
W głosowaniu na terenie Dęblina Karol Nawrocki zwyciężył w większości obwodów, osiągając wyniki powyżej 60% m.in. w komisjach nr 1, 3, 7, 8, 9 i 13. Najwyższe poparcie uzyskał w komisji nr 18, działającej przy 6 Szpitalu Wojskowym z Przychodnią SPZOZ, gdzie zdobył 77,78% głosów.
Jednak w aż trzech komisjach zwyciężył Rafał Trzaskowski. Najlepszy wynik osiągnął w komisji nr 11 przy ul. 15 Pułku Piechoty "Wilków", zdobywając 58,50% głosów. W komisjach nr 16 i 17 różnice były minimalne – tam Trzaskowski zdobył odpowiednio 55,25% oraz 50%, remisując z Nawrockim.
Ostatecznie Karol Nawrocki zdobył w Dęblinie 4 691 głosów, a Rafał Trzaskowski – 3 452. Razem oddano 8 143 głosy ważne.
Spośród 11 211 mieszkańców uprawnionych do głosowania, do urn poszło 8 198 osób, z czego 8 197 oddało ważne karty do głosowania. To daje frekwencję na poziomie 73,12%, nieco powyżej średniej krajowej.
Najwyższą frekwencję zanotowano w:
komisji nr 17 (ul. Urbanowicza, ul. Trapezowa) — 80,52%,
komisji nr 3 — 78,69%,
komisji nr 6 — 77,40%,
komisji nr 16 (ul. Kowalskiego) — 76,34%.
Najniższą frekwencję odnotowano w komisjach nr 14 i 18 — poniżej 57%.
Wyniki te pokazują, że frekwencja była wyrównana, a udział mieszkańców w wyborach bardzo wysoki, niezależnie od dzielnicy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze