Reklama

Wypadek w Ułężu: Kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa, motorowerzysta trafił do szpitala

Do groźnego wypadku drogowego doszło na skrzyżowaniu w miejscowości Ułęż. 36-letnia kobieta kierująca osobowym Oplem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 58-letniemu motorowerzyście, który z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Groźne zderzenie na skrzyżowaniu w Ułężu

Wczoraj około godziny 17:40 na skrzyżowaniu drogi powiatowej nr P1428L i drogi gminnej prowadzącej do miejscowości Trzcianki doszło do poważnego wypadku. Na miejscu zdarzenia obecne były służby ratunkowe, w tym straż pożarna oraz pogotowie ratunkowe. Po przybyciu zabezpieczono miejsce wypadku i udzielono pomocy poszkodowanemu mężczyźnie.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Rykach wynika, że sprawczynią wypadku była 36-letnia mieszkanka Siedlec, kierująca osobowym Oplem, która podczas skrętu w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście jadącemu drogą z pierwszeństwem. W wyniku uderzenia motorower odbił się od samochodu i przewrócił się poza jezdnią, lądując na trawie.

Reklama

Motorowerzysta w szpitalu – apel policji o rozwagę

Kierującym motorowerem był 58-letni mieszkaniec powiatu ryckiego. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Zarówno kierująca Oplem, jak i poszkodowany posiadali wymagane uprawnienia do prowadzenia pojazdów i byli trzeźwi.

Na miejscu zdarzenia obecnie pracują śledczy, którzy ustalają wszystkie okoliczności wypadku. Policja przypomina, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, w tym motorowerzyści i motocykliści, są szczególnie narażeni na urazy. Apeluje się o zachowanie ostrożności, przestrzeganie przepisów oraz rozwagę za kierownicą.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 02/05/2025 15:55
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości